Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Batniedziela 78


niedziela, varia · komentarzy 10

niedziela

Batkonrad:
* Doniek zrobił krótkie zestawienie jego dwudziestu ulubionych okładek, na których występuje Joker. Nie ma niestety tej z „Batman vs Lobo”.

* Multiversum znowu reklamuje się na Allegro ofertami od czapy. Jakby ktoś miał dziesięć tysięcy złotych, to ja dorzucę resztę.

* Szczerze powiedziawszy spodziewałem się, że w komiksach internetowych poświęconym filmom, „Mroczny Rycerz” zajmie jakoś więcej miejsca. A tutaj raptem jeden pasek z „Joe Loves Crappy Movies”, krótka seria na „Theater Hopper”, która uzmysłowiła mi, że rzeczywiście coś jest z tym Iron Menem, ale nie do końca, a na Multiplexie to już się wszystko rozmyło. Dziwnie.

* Bo strona „The Movie” kompletnie już pogrążyła się w chaosie i odcinek o Batmanie w którym występuję razem z Gonzem jest niedostępny dla publiczności. Bu.

Batłukasz:
# Mam pytanie: jak linkować? Czy używać hiperlinków, które po kliknięciu lewym przyciskiem myszy otwierają nową zakładkę czyli tak, czy zostawić tak jak jest? Pytanie bierze się stąd, że nie wiem czy się z tym klikaniem u nas (gdy podajemy dużo linków) najnormalniej nie pieprzycie. Jaką macie technikę, otwieracie linki w nowych tabach, po przeczytaniu notki czy po, czy otwieracie w tym samym oknie i później cofacie? Dzisiaj używam linków, które otwierają się w nowej zakładce lewym kliknięciem.

# Ten tydzień obfitował w zbiegi okoliczności. Wracając z pracy zauważyłem dowód uwielbienia warszawskiej ulicy dla Batmana. Dziwne, że dopiero teraz, bo jeżdżę tamtędy codziennie. Ten niebagatelny street art można podziwiać na ulicy Drukarzy w Warszawie.

# Bycie Batmanem nie jest niemożliwe, mówi o tym jeden naukowiec. Gdybyście zatem pewnego dnia poczuli powołanie, to Forbes zrobił zestawienie czego (i za ile) potrzebujecie.

# Joker jest uroczy, Thomas Wayne chciwy i praktykujący niewolnictwo, Batman charczący, a Eidos prezentuje screenshoty z gry Batman: Arkham Asylum. Czyli nic nowego, prawda?

# Z cyklu: o czym Batman nie pomyślał? O batkaloszach na chlapę, batplastelinie na zajęcia ze sztuki, batkole dmuchanym na plażę, naklejkach do jaskini i ekstrawaganckich batkolczykach. Najfajniejsze rzeczy są zawsze dla dzieci, nie? Tymczasem przeglądając Allegro natrafiłem na parę naprawdę świetnych batgadżetów: sterowany batmobil, zabytkowy batmobil, parę figurek, no i dwa t-shirty. Nie potrafię się zdecydować.

# Na deser, Batman przesłuchuje Jokera. Ale jakoś mu nie idzie:

komentarzy 10

 • JAPONfan

  Mało komiksów o batmanie? TO ja zarzuce tym którym miałem zarzucić jak godai wroci z pokazu i pochwali sie odczuciami.
  http://www.shortpacked.com/d/20080730.html

 • Ja sobie zawsze otwieram link w nowej karcie. Z przyzwyczajenia środkowym przyciskiem myszy. Czyli jest mi wszystko jedno jak będziecie linkować.

 • JAPONfan

  Lepiej zeby sie samo otwierało. Bo robie jak Maciej ale czasami przy dużej ilości linków ktoreó otwieram PO odpaleniu filmiku sie machne i otwiera mi w tym samym i potem musze wracac itd.

  Batman z filmiku przypomina mi wymową Marlona Brando w Ojciu Chrzestnym.

 • Jak by co to ja mam ten t-shirt z całą sylwetką Gacka… Btw. trochę o komiksowej modzie było swego czasu u Gonza ( http://infobot.pl/r/Hgf )

  A linki tylko na oddzielnych zakładkach.

 • W sprawie myszy, to mam tak samo jak Maciej. Nikt już nie używam IE, a wszystkie gryzonie mają 3 klawisze, więc nie ma się czym przejmować ;).
  Btw: wiem, że tydzień Gacka etc, ale miałem nadzieję, że chociaż niedziela będzie o czymś innym…

 • A to skurczybyki z tego allegro, opis Jokera żywcem z Wikipedii wzięty!

 • Co do linków – ja używam takiego tricku myszą, który sam otwiera mi na nowej zakładce bez względu na to, co wymyślił sobie autor strony (oczywiście nie działa na stronach flashowych). A sam na wraku linki zewnętrzne robię w nowym oknie, wewnętrzne w tym samym.

 • Ja i tak klikam prawy i robię „w nowej zakładce”. Dlatego tak mnie wpienia Polter od jakiegoś czasu, jak zamiast linka mają dżawaskrypt, który mnie się nie daje tak otworzyć.

  Ja u siebie daję w tym samy linki wewnętrzne i do innych moich ośrodków, a na zewnątrz wszystkie inne. A i tak pewnie każdy klika jak chce.

 • No mnie w polterze też to wkurza właśnie.

  No nic – to z klikaniem chyba nie będę nic zmieniał, jak nikomu nie przeszkadza bardzo, to nic nie zmieniam, klikajta jak chceta.

 • Na Polterze klikaj na obrazek. Jest z linkiem, a nie skryptem-sryptem. Programator przeoczył ;)

Dodaj komentarz