in niedziela, varia

Batniedziela 78

niedziela

Batkonrad:
* Doniek zrobił krótkie zestawienie jego dwudziestu ulubionych okładek, na których występuje Joker. Nie ma niestety tej z „Batman vs Lobo”.

* Multiversum znowu reklamuje się na Allegro ofertami od czapy. Jakby ktoś miał dziesięć tysięcy złotych, to ja dorzucę resztę.

* Szczerze powiedziawszy spodziewałem się, że w komiksach internetowych poświęconym filmom, „Mroczny Rycerz” zajmie jakoś więcej miejsca. A tutaj raptem jeden pasek z „Joe Loves Crappy Movies”, krótka seria na „Theater Hopper”, która uzmysłowiła mi, że rzeczywiście coś jest z tym Iron Menem, ale nie do końca, a na Multiplexie to już się wszystko rozmyło. Dziwnie.

* Bo strona „The Movie” kompletnie już pogrążyła się w chaosie i odcinek o Batmanie w którym występuję razem z Gonzem jest niedostępny dla publiczności. Bu.

Batłukasz:
# Mam pytanie: jak linkować? Czy używać hiperlinków, które po kliknięciu lewym przyciskiem myszy otwierają nową zakładkę czyli tak, czy zostawić tak jak jest? Pytanie bierze się stąd, że nie wiem czy się z tym klikaniem u nas (gdy podajemy dużo linków) najnormalniej nie pieprzycie. Jaką macie technikę, otwieracie linki w nowych tabach, po przeczytaniu notki czy po, czy otwieracie w tym samym oknie i później cofacie? Dzisiaj używam linków, które otwierają się w nowej zakładce lewym kliknięciem.

# Ten tydzień obfitował w zbiegi okoliczności. Wracając z pracy zauważyłem dowód uwielbienia warszawskiej ulicy dla Batmana. Dziwne, że dopiero teraz, bo jeżdżę tamtędy codziennie. Ten niebagatelny street art można podziwiać na ulicy Drukarzy w Warszawie.

# Bycie Batmanem nie jest niemożliwe, mówi o tym jeden naukowiec. Gdybyście zatem pewnego dnia poczuli powołanie, to Forbes zrobił zestawienie czego (i za ile) potrzebujecie.

# Joker jest uroczy, Thomas Wayne chciwy i praktykujący niewolnictwo, Batman charczący, a Eidos prezentuje screenshoty z gry Batman: Arkham Asylum. Czyli nic nowego, prawda?

# Z cyklu: o czym Batman nie pomyślał? O batkaloszach na chlapę, batplastelinie na zajęcia ze sztuki, batkole dmuchanym na plażę, naklejkach do jaskini i ekstrawaganckich batkolczykach. Najfajniejsze rzeczy są zawsze dla dzieci, nie? Tymczasem przeglądając Allegro natrafiłem na parę naprawdę świetnych batgadżetów: sterowany batmobil, zabytkowy batmobil, parę figurek, no i dwa t-shirty. Nie potrafię się zdecydować.

# Na deser, Batman przesłuchuje Jokera. Ale jakoś mu nie idzie:

Skomentuj

Comment

 1. Ja sobie zawsze otwieram link w nowej karcie. Z przyzwyczajenia środkowym przyciskiem myszy. Czyli jest mi wszystko jedno jak będziecie linkować.

 2. Lepiej zeby sie samo otwierało. Bo robie jak Maciej ale czasami przy dużej ilości linków ktoreó otwieram PO odpaleniu filmiku sie machne i otwiera mi w tym samym i potem musze wracac itd.

  Batman z filmiku przypomina mi wymową Marlona Brando w Ojciu Chrzestnym.

 3. Jak by co to ja mam ten t-shirt z całą sylwetką Gacka… Btw. trochę o komiksowej modzie było swego czasu u Gonza ( http://infobot.pl/r/Hgf )

  A linki tylko na oddzielnych zakładkach.

 4. W sprawie myszy, to mam tak samo jak Maciej. Nikt już nie używam IE, a wszystkie gryzonie mają 3 klawisze, więc nie ma się czym przejmować ;).
  Btw: wiem, że tydzień Gacka etc, ale miałem nadzieję, że chociaż niedziela będzie o czymś innym…

 5. A to skurczybyki z tego allegro, opis Jokera żywcem z Wikipedii wzięty!

 6. Co do linków – ja używam takiego tricku myszą, który sam otwiera mi na nowej zakładce bez względu na to, co wymyślił sobie autor strony (oczywiście nie działa na stronach flashowych). A sam na wraku linki zewnętrzne robię w nowym oknie, wewnętrzne w tym samym.

 7. Ja i tak klikam prawy i robię „w nowej zakładce”. Dlatego tak mnie wpienia Polter od jakiegoś czasu, jak zamiast linka mają dżawaskrypt, który mnie się nie daje tak otworzyć.

  Ja u siebie daję w tym samy linki wewnętrzne i do innych moich ośrodków, a na zewnątrz wszystkie inne. A i tak pewnie każdy klika jak chce.

 8. No mnie w polterze też to wkurza właśnie.

  No nic – to z klikaniem chyba nie będę nic zmieniał, jak nikomu nie przeszkadza bardzo, to nic nie zmieniam, klikajta jak chceta.

 9. Na Polterze klikaj na obrazek. Jest z linkiem, a nie skryptem-sryptem. Programator przeoczył ;)