in niedziela

Niedziela 70

niedziela

Konrad, the pant tent man:
* W przyszłą sobotę, 28 czerwca, w CDQ odbędzie się koncert z okazji piętnastych urodzin Refuse Records. Siedem zespołów, całość zapowiada się obiecująco, choć dla mnie to też swego rodzaju urodzinowa impreza: pięć lat wcześniej, koncert z okazji X urodzin RR był moim „pierwszym świadomym” koncertem hc.

* A skoro jesteśmy przy muzyce, to sprawdźcie warszawskie Snakes Parade, nie jest to do końca mój hardkor, ale na ścieżkę dźwiękową do nowego „Mad Maxa” nadaje się idealnie.

* I jeszcze z ciekawostek muzycznych, Roody podrzucił mi linka do profilu Tine Melk, zespołu, o którym opowiadał Mawil w „Bendzie”.

* Odnoszę wrażenie, że informowanie o kolejnych grach Mateusza Skutnika jest starym informowaniem o ekranizacjach komiksów. Ale cóż poradzić, gdy się okazuje, że Skutnik jest większym twórcą gier niż komiksów? Tak czy siak, tym razem prosta flashówka o pływaniu statkiem, zatapianiu łodzi podwodnych i zestrzeliwaniem samolotów.

* Człowiek zwany Robertem Sienickim, oraz ten, którego uważa się za Konrada Okońskiego, popełnili kolejny odcinek swojej audycji Schwing. Jak zwykle się śmieją ze swoich własnych żartów. Przy okazji, Motyw Drogi jest już tak renomowany, że CZRS ma go na swoim słynnym „szybkim wybieraniu”. Cokolwiek to znaczy.

* Okej, był nius o nowej grze Skutnika, więc czas na jakaś adaptację komiksu. Tym razem padło na opisywany przeze mnie jakiś czas temu „Last Call”. W rolach głównych Kasia Figura i Bogusław Linda, reżyseria Andrzej Wajda.

* No i tak: wyszedł pierwszy numer odmienionego „Ziniola”, na razie tylko przekartkowałem w sklepie, kupię później.

* Natomiast w lipcu Taurus ma się szarpnąć i wypuścić zbiorcze wydanie z trzema tomami „Queen & Country”. Nie mogę się doczekać, pewnie cena będzie nieco sroga, ale myślę, że warto, bo to fajna seria jest.

Łukasz, the one with nazi look:
# Ogłoszono nominacje do nagród Harveya, część pokrywa się z nominacjami do nagród Eisnera. Może coś więcej o tym napomkniemy.

# Z cyklu „viral marketing nowego Batmana”. Założono myspace’owy profil Dark Knighta, więc można mieć Batmana w znajomych! Możecie zagrać także w zupełnie bezsensowną gierkę, albo wrzucić ten świetny, jokerowy poster na tapetę.

# Na blogu filmu „Jeż Jerzy” wysyp informacji. Całkiem przyzwoity trailer i wywiady z twórcami i podkładającymi głosy. W roli wywiadującego niezawodny w byciu cool, Alex Kłoś. Chłodno.

# A tu przyjemne, mówiące plakaty z „The Spirit”. „Do I look like a good girl” faworytką mą.

# Zaczynając tutaj pisać, przyrzekłem sobie, że nie będę reklamował swoich aukcji internetowych. W tym tygodniu spotkała mnie dość miła sytuacja gdy kupujący, który zamówił dość pokaźny zestaw komiksów, zapytał mnie czy przypadkiem nie piszę na Motywie Drogi. Dlatego pozdrawiam wszystkich czytelników, z którymi robiłem interesy, a nie wiedziałem, że są tutejszymi bywalcami. Jakby co, na hasło „Motyw Drogi”, możecie liczyć na jakieś bonusiki.

# Na koniec siedemdziesiątej niedzieli na Motywie Drogi, energetyczna nuta od pana, któremu w 1970 odeszło się było.

Skomentuj

Comment

15 Comments

 1. „Przy okazji, Motyw Drogi jest już tak renomowany, że CZRS ma go na swoim słynnym “szybkim wybieraniu”. Cokolwiek to znaczy.”

  Nie wierzę w to, że serio nie kojarzysz o co chodzi, ale na wszelki wypadek napiszę. To wtyczka do firefoxa lub domyślna opcja w operze – na starcie zamiast jednej strony wyświetla Ci wybrane 9 w formie przycisków. Jeden klik i lądujesz na danej stronie…

  To jak 9 ulubionych dziewczyn pod cyframi w twojej komórce, więc chyba zaszczyt. :D

 2. :)

  tak czy siak, nadal nie widzę w tym większej szybkości niż po dodaniu na główną zakładkę ulubionych

 3. jestem pod wrażeniem trailera jeża jerzego. szkoda tylko, że dubbing jak to w polskich produkcjach klasycznie ssie.

 4. co do naglowka to wolalem poprzednika. tutaj za duzo przestrzeni, w sensie bialego i tak z dupy to wyglada. imo. zagescic macki i bedzie ok :)

 5. Ja cię! Nagłówek! No cuda na kiju. Fenomenalny jest.

  Co do dubbingu to już tak bym sie nie czepiał. Szyc brzmi bardziej jak jeż niż jak on sam. Peszkówna też daje radę. Sokoła i Bilona (zwłaszcza tego ostatniego) się boję, ale skoro Sokół nie jara trawki to chyba mogę spać spokojny :-)

 6. nie chodzi mi o sam głos aktorów tylko to jak razi jego niezgranie z całą resztą i nie mówię lipsyncu. nie trzyma się kupy toto.

 7. a tego, ktos wie kiedy NSS 2 w empiaszach bedzie? Bo jak dzien po premierze bylem, to pani mi powiedziala, ze „nie ma jeszcze w zadnym empiku na swiecie, w ogole, ni chu chu.”

 8. Myślę, że w tym tygodniu już powinno być, z drukarni wyszło dopiero w piątek.

 9. Całkiem sympatyczna ta nowa giera Skutnika (w końcu coś innego niż klikana przygodówka). Przypomina mi grę, w którą ostro młóciłem jakieś 17-18 lat temu na poczciwym Rambo TV Games :) („gry telewizyjne”, taka podróba atarynki).
  A przy okazji: planujesz jeszcze tutaj pisać o grach? Bo na granacie już nic twojego się nie pojawia.

 10. A na głównej stronie pastelstories jest coś bardzo ciekawego – mini gierka, która jest nagłówkiem.

 11. PKP: ze współpracy z Granatem zrezygnowałem, gdy się okazało, że robota jakiej szukam będzie wymagała pisania, więc do trzech miejsc na raz bym nie ogarnął. Od dwóch miesięcy wraz z Gonzem zbieramy się do tekstu o Guitar Hero, więc to najprędzej pójdzie. No i wakacje to czas grania z Martą, więc być może, nie wykluczam :)

 12. Karol: podlinkowałem tam, gdzie pierwszy raz wpadłem na tę gierkę, nie marudź.