in varia

Rozwiązanie konkursu

Czułe słówka od Konrada:
Po pierwsze, dostaliśmy znacznie więcej prac niż się spodziewaliśmy. A KRL to już przerósł samego siebie i dostarczył prawie połowę projektów. Za wszystkie bardzo dziękujemy.

Po drugie, najbardziej spodobała nam się ośmiornica autorstwa Roodego, która właściwie nie spełnia żadnego z warunków jakie umieściliśmy na początku. Jak widać, czasem sami nie wiemy, czego chcemy.

Po trzecie, Roody był na tyle miły, że zgodził się rozszerzyć swoje zgłoszenie do rozmiarów pełnego nagłówka, nad którym pracował dziś w pocie czoła. Myślę, że z czasem uda nam się dodawać kolejne postacie do niego.

Po czwarte, wydaje mi się, że ośmiornica jest idealnym logiem dla naszych dalszych zbrodniczych zamiarów. Nasze macki sięgają wszędzie.

I trzy grosze od Łukasza:
W miarę przesyłania przez Was projektów nasi osobiści liderzy się zmieniali. Oprócz loga Roodego bardzo spodobało nam się logo Jarka Obważanka oraz Fafkoolca, również KRL z różowym logiem MD trafił do nas obu. Bardzo sympatycznymi pomysłami był krlowy potworek oraz logo z rastrami. Niestety, na logo się to nie nadawało. Ale jako dodatek do naszego DVD będzie jak znalazł. KRL, w moim przekonaniu, powinien otrzymać jakąś nagrodę specjalną za płodność. Tak czy siak, z konkursu jestem bardzo zadowolony, poniżej galeria z wszystkimi projektami.

Skomentuj

Comment

39 Comments

 1. kliku klik to byłby mój faworyr :). Ośmiornica też jest w pytkę, ale zielony to chyba nie Twój kolor, Konrad :)

 2. Ośmiornica w projekcie bardzo fajna, ale rzucenie jej bezczelnie pod istniejący napis wygląda fatalnie. No ale może to taka wersja rozwojowa.

  Skarpeta a.k.a. chuj zagięty (nawiązując do niedzieli 67) też mocna.

 3. No właśnie z tym napisem nie jestem do końca przekonany. Pierwotnie inna czcionką napis był na czole ośmiornicy, ale to z kolei też nie zbyt dobrze wyglądało. zastanawiam się, czy nie zrobić po prostu z całego nagłówka przycisku i już

 4. Co do skarpety – gdyby werdykt zależał tylko ode mnie to bym rzucał monetą między ośmiornicą, a skarpetą. Serio :). Bo oba projekty mnie tak samo ujęły, oba są takie trochę „z czapy” itd.

 5. Też nie jestem przekonany do TEJ czcionki na głowie ośmiornicy, ale napis tam na pewno lepiej wygląda. Tyle że może jednak jakiś inny. Zresztą czy musi mieć to trzecie oko? ;)

 6. ja myślałem raczej, że to jest refleks światła na jej pancerzu.

  teraz tylko spojrzałem, jak to wygląda pod IE 6.0 i się załamałem

 7. Teraz, jakby się zastanowić, to nawet ja nie jestem przekonany do napisu na głowie…

 8. Chodzi o ten uroczy biały odstęp pod nagłówkiem? :D
  Patrząc na kod źródłowy strony nie do końca mnie to dziwi…

 9. to powiedz w którym miejscu, bo zawiłe są ścieżki cssa i nie zawsze widzę światło w tunelu

 10. Zaczynamy robić bałagan w komentarzach. Powiem tylko tak: dla mnie tak pisany kod jest na tyle niejasny, że nie podejmuję się szukania w nim dziur. Ja jestem ze starej szkoły tabelek a mój edytor podkreśla mi jako błędy wpisywanie jakichkolwiek wymiarów do cssa (poza wielkością fontu). ;)

 11. A mnie się najbardziej podobają loga KRLa, bo są logami, a praca Roody’ego to jednak trochę inna bajka. Najlepsze jest logo z tym chodzącym czymś kosmitów ala Wojna Światów. Chociaż to z pomarańczowymi tymi takimi klockami w kółku w pytkę.

 12. acha… kumam… wyskakuje autor jak sie najedzie na miniaturkę. Jarek – bardzo w pyte logo!

 13. A mi się żadne nie podoba, wszystkie są chujowe.

 14. Jarek: a no to rzeczywisćie, nie będę Cię wyrywał z lat 90 :) Kod jest pisany przez osobę, której kung fu w robieniu stron jest znacznie potężniejsze niż moje, problemy zaczynają się wtedy, gdy ja staram się dodać coś do tego szkieletu od siebie :)

 15. a mi się podoba KRL-owy nr 9. Przyznaję mu swoją nagrodę.

 16. Przespałem się z tą ośmiornicą i jednak jestem zadowolony w pełni.

  tak wiem, żart.

  teraz tylko muszę coś zrobić z tym IEeeeee

 17. KRL: dzięki! Widzę, że sam próbowałeś tej samej drogi. ;)

  Konrad: Niestety nie da się zajmować wszystkim na raz, więc podstawy php3 z 1997 roku to szczyt mojej wiedzy o pisaniu stron. ;)

 18. Stanowczo skarpeta:) Trzeba było zrobić sondę sms-ową. Albo nie. Wkurwia mnie w sumie, kiedy coś jest osądzane przez telefony komórkowe.

 19. O kurde, ale mi się baton w głowie nasunął jak przeczytałem to „coś jest osądzane przez telefony komórkowe”.
  Muszę chodzić spać wcześniej niż 5 rano, bo mój umysł tego nie zniesie.

 20. KRLowa parka z rastrami, mniam. Jednak wybór trafny (dobrze wygląda).
  A może by tak zrobić zmienne logo przez jakiś czas? Coś jak ekrany tytułowe na Wraku. Potem (np. po wakacjach) zostawilibyście zwycięskie logo.

 21. PKP: myślałem nad jednym logiem i zmieniającym się tłem pod nim, ale to nie na moją głowę i zdolności, więc będzie tak jak jest teraz.

 22. szkoda skarpety, moze zmienic kolor, umiescic ja w rogu a napis z osmiornicy wymazac?

 23. kic: myślę, że to byłoby już za dużo. Choć nie ukrywam, skarpeta była jednym z naszych faworytów.

 24. ośmiornica jest w pytkę. można wykożystać to co dzieje się dookoła jej- zmieniać szczególiki na konkretne okazje, kolory. zmieniać postaci i motywy.

  pasuje.

  jedyne co nie pasuje – to to że to nie jest logo. nikt tego nie odtworzy w parku patykiem na piasku w czasie rozmowy z kumplem.

  ale dla takiej strony jak ta – w sumie strikte logo nie jest potrzebne – wystarczy motyw graficzny (dlatego zrobiłem np. parkę na motorze)

  jest dobrze.

 25. maciek: tak w skrytości ducha to nieco liczyłem, że może coś podeślesz

  :)

 26. Hm, to może by tę skarpetę na faviconę przerobić?

 27. wiesz , ja jak nie uslysze „10000” to nie wlaczam photoshopa heheh

 28. mi to coś z tym kolorkiem nie teges, ale ośmiornica ok. Sprawdzaliście w innej kolorystyce jak pasuje do strony?

  pzdr888

 29. Stosując politykę jawności – roody jako nagrody otrzymał zapowiadaną „Pythons Autobiography” oraz NSS#2, które sobie od razu na spotkaniu ze Śledziem zaautografował. Jeszcze raz gratulujemy!