Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

niedziela 67


niedziela · komentarzy 13

wiadomosci

Konrad:
* Ilość zgłoszeń jakie otrzymaliśmy w ramach konkursu na logo Motywu Drogi srodze mnie zaskoczyła. Spodziewałem się dwóch-trzech, a otrzymaliśmy kilkanaście. Jako że w tym tygodniu nie mam czasu nawet na machnięcie nogą, to przedłużamy czas nadsyłania prac o tydzień, powiedzmy do piątku. W czwartek zdam egzamin i będę widział na oczy więcej, niż tylko Wiosnę Ludów lub Gruszkę Besamera.

* Wiadomością tego tygodnia jest zdecydowanie premiera zwiastunu drugiej części „Beyond Good and Evil”, jednej z najlepszych i najbardziej niedocenionych gier w historii. Po kiepskich wynikach sprzedaży części pierwszej niewielu wytrwało do dziś w wierze w kontynuacje. Ale wierni się doczekali. Harr. Dopiero oglądając zwiastun w wyższej rozdzielczości zauważyłem, że Wujek ukrywa znamię pod bandażami.

* Sprawdźcie demo warszawskiej Kanwy, kawałek „like boats” mnie niszczy.

* Fajnie grają też Right? z Milanówka, ale szukają wokalisty. Bu.

* W angielskojęzycznym kącie internetu trwa właśnie dyskusja na temat umów jakie podsuwa do podpisania twórcom wydawnictwo Tokyopop. Dla zainteresowanych na blogu Bryana Lee O’Malleya, autora przygód Scotta Pilgrima czy niedocenionej u nas przez rynek „Zagubionej duszy”, zamieszczony został obszerny komentarz do tej sprawy, który powinien w miarę wyjaśnić, o co chodzi.

And now… podrzędny bloger o imieniu Łukasz:
# Kamil Śmiałkowski na swoim blogu napisał:

I już oficjalnie mogę powiedzieć, że Nasza Księgarnia szykuje się do wydania “Complete Peanuts” (tego wielkiego wypasionego wydania z Fantagraphic Books) i zaproszono mnie do napisania wstępu do pierwszego tomu.

Tak, tego wypasionego wydania. To jest jedna z fajniejszych wiadomości tego tygodnia.

# Zeszły tydzień przebiegł pod znakiem dyskusji nt. Alei Kopistów. Sprawy chyba nie zamierzam dalej ciągnąć i mam nadzieję, że odbije się ona stosownym echem. Dziękuję wszystkim czytelnikom za solidarność, w tym netKolektywowi, Przemkowi i Dolnej Półce. No i Lewarowi.

# Uaktualniłem galerię wpisu o konkursie na autobiografię. Można tam zapoznać się z komiksem Pawła Piechnika i Tomasza Kontengo – „Dziadek”, do czego zachęcam.

# Co słychać w międzyczasie w filmie? Całkiem sporo. Pokazano concept art i fajne foto Minutemenów ze „Strażników”, klikać w żółte linki. Goście od „The Dark Knight” też nie próżnują – na przykład pokazują nowe bannery. Trailer wyczekiwanego przeze mnie „Choke”, na podstawie Palahniuka, również niczego sobie.

# Macie wolne 2800 euro? To kupcie projektor i odtwarzacz R2-D2. Jeżeli jesteście fanami „Gwiezdnych Wojen” i obejrzeliście filmik, to w tym momencie czujecie ciepełko w spodniach.

# Z cyklu „magia liczb”. 67 to numer europejskiej drogi Via Baltica, której przebieg przez Rospudę był swojego czasu szeroko komentowany i oprotestowywany. Podobno około roku 1667 powstało to pismo, mieli pewnie chłopaki radochę, co widać również po obrazie. Na koniec, ponieważ zeszły tydzień był trochę pedalski, Elton John i jego „Old ’67”:

komentarzy 13

Dodaj komentarz