in internet

Beaver, this milk is off!

baskonkurs

Jakiś czas temu pisałem o konkursie na komiks gościnny ogłoszonym przez Johna Allisona ze „Scary Go Round”. Nie doczekał się jeszcze oficjalnego rozstrzygnięcia, a tymczasem nieco podobna zabawa odbyła się na „Beaver and Steve”.

James Turner miał nawał roboty i potrzebował kogoś, kto narysuje dla niego z 4 -5 odcinków przygód Bobra i Stefana. Komiks aktualizowany jest raz w tygodniu, więc w grę wchodził miesiąc laby. Warunek był jednak taki, że gościnne odcinki miały być narysowane do przygotowanego wcześniej przez Turnera scenariusza, oczywiście nie trzeba było się go jakoś kurczowo trzymać.

Każdy chcący wziąć udział w zabawie musiał narysować swoją wersję pierwszego odcinka z konkursowego cyklu. Nagrodą, poza oczywiście wieczną sławą i chwałą, były również papierowe wydanie „Beaver and Steve”.

Swoje prace nadesłało ponad pięćdziesiąt osób, a rozrzut stylistyczny był spory. Od wiernego naśladownictwa kreski Turnera bo bardziej twórcze interpretacje, jak na przykład wersja pikselowa czy z udziałem ludzkich postaci w kostiumach. Część osób nadsyłających prace chyba jednak nie zrozumiała zasad konkursu i po prostu pokolorowała lub przemontowała materiał wyjściowy.

Styl zwycięzcy, Daniela Woodhouse’a jest w porządku.

Fajna akcja, choć czytanie w takim nadmiarze tego samego odcinka, na dodatek opartego na pomyśle z podwójnym bobrem daje nie niezamierzony efekt dnia świstaka. To jest bobra. Ale z moim mlekiem chyba wszystko w porządku.

Skomentuj

Comment