in varia

Intro które za mną chodzi

Uwielbiam „Boys of summer” Dona Henleya, głównie dlatego, że są dla mnie kwintesencją popu z lat 80. Biegniesz przez plażę, włos rozwiany, gonisz dziewczynę w dresie z Myszką Miki i z tapirem na głowie, lato się już kończy i wrócisz do swojego ogólniaka, gdzie już czekają na ciebie mięśniaki z drużyny futbolowej. Oh nastroju.

Teledysk trochę tego nie oddaje, ale trudno. Generalnie, wystarczyłoby mi wklejanie samych kawałków, ale na YT łatwiej jest znaleźć to o co mi chodzi, bez zbytniego naruszania praw autorskich:

Podejrzewam, że gdyby singiel ukazał się z rok wcześniej, spokojnie znalazłby się na ścieżce dźwiękowej „Breakfast Clubu”. Ale do rzeczy. Kawałek oczywiście doczekał się kilku oficjalnych coverów, choćby poppunkowego albo techniawkowego, ale powiedzmy sobie szczerze, przerabianie tego kawałka w taki sposób to jest wożenie drewna do lasu.

Niemniej, intro z „Boys of summer” ciągle za mną chodzi, do tego stopnia, że upatruje nawiązań do niego gdzie tylko się da, na przykład w „Handshakes and Heartbreaks” Roses Are Red z 2003:

Okej, jest to bardzo luźne, co najwyżej rytmika, ale riff bardzo mocno mi się z „Boys of summer” kojarzy. „Accidents” Alexisonfire to już prosty strzał Henleyem między oczy:

Zna ktoś może jeszcze jakieś inne podobne do „BoS” kawałki?

Skomentuj

Comment

 1. „Boys of summer” – nie znam, ale tytul brzmi smakowicie. Zabieram sie za sluchanie!

  ;)))

 2. zawsze myslalem ze to jakis odlamek Bryana Adamsa, znaczy wiedzialem ze to nie on ale myslalem ze jakis „bryan Adams Band”

 3. No swietnie, teraz i za mna bedzie to chodzilo!

 4. no to samo skojarzenie mam z ta piosenka dooslownie
  i ten kawalek roses are red na pierwszym riffie moglby sie konczyc w sumie ;d
  co do podobnych kawalkow – moze jeszcze wspolnego ma malo, ale sam klimat kawalka, niezmiennie od tych apru lat odkad uslsyzalem go po raz peirwszy koarzy mi sie z wakacjami http://youtube.com/watch?v=9YG6AkcWgBI i moze jeszcze troche tego http://youtube.com/watch?v=tuJNG9njN8s ? nie weim, nawiazania slabe, raczej po linii klimatu, a jestem wiecej jak pewny, ze znam co najmniej jeden kawalek podobny jeszcze, jakby co – melduje sie :D

 5. Zaś sam Don Henley wspominał raz w wywiadzie, że z kręcenia klipu najbardziej pamięta jak go wypizgało zimno, gdy go wozili nad ranem na palecie ciężarówki po całym LA. Ot, życie.