in niedziela

Niedziela 63

wiadomosci

Jak wspominałem, zaktualizowałem WordPressa, silnik na którym chodzi Motyw. Byliśmy cztery dziesiętne do tyłu, ale większość zmian zaszła w bebechach i nie mają dla Was większego znaczenia. To co jednak z nowych bajerów jest widoczne, to obrazki przy komentarzach, coby można było się łatwiej ogarnąć kto i jak. Aby dodać obrazek dla siebie, trzeba się zarejestrować w usłudze Gravatar, pod mailem z jakiego korzystacie zostawiając u nas komentarze. Łatwizna.

Zdecydowaliśmy się nie wprowadzać tagów, bo i tak mamy kategorie, a wyszukiwanie działa w porządku.

A teraz do Niedzieli:

* „Wprost” udostępnił w sieci za darmo archiwa z ostatnich 10 lat pisma. Dzięki temu każdy może przeczytać tekst pt. Komiksomania nad którym niegdyś na łamach trzynastego numeru „Produktu” znęcał się Śledziu. Sześć lat temu.

* Premiera kinowych przygód Jeża Jerzego dopiero w 2010 lub 2009, a już teraz wiadomo, że głównemu bohaterowi głos podkładać będzie Borys Szyc (Tu trochę obszerniejszy materiał na ten temat – Ł.). To nie jest jego pierwsze starcie z komiksowymi adaptacjami, wcześniej można było go też usłyszeć w takich oszałamiających hitach jak „Asteriks na Olimpiadzie”, „Wojownicze Żółwie Ninja”, a także „Dragon Ball Z: Fuzja”. W tym ostatnim podobno dubingował Vegetę. No proszę.

* Dopiero dziś doczytałem, że Kultura Gniewu planuje wydać w tym roku „Wir konnen ja Freunde bleiben” Mawila, czyli komiks, który kupiłem sobie w zeszłym roku na wycieczce do Berlina i do dziś nie udało mi się go przeczytać, bo nauka niemieckiego idzie mi wolniej niż przypuszczałem. Ale na tyle co zrozumiałem, to komiks jest świetny, w końcu to Mawil.

* W ogóle, z tych ostatnich zapowiedzi KG chyba najbardziej ciekawią mnie „Kobiety”. Swoją drogą, czy to nie w marcu Śledziu miał dostarczyć wydawcy gotowy komiks na płycie? Bo teraz pisze, że prace na drugą częścią „Na Szybko Spisane” mają się ku końcowi. Czyli premiera na MFK.

* Nie jestem jakimś szczególnym fanem urody Scarlett Johansson, ale bardzo lubię filmy w których gra. Ostatnio śpiewa też Toma Waitsa. Następny pewnie będzie Cash, a potem płyta z Kazikiem.

* Skoro już zszedłem na muzykę, to kolektyw This Is Warsaw, jedni z najaktywniejszych ostatnio organizatorów koncertów w Wawie, uruchomili stronę z niusami o swoich imprezach. Przy okazji sprawdźcie bloga Kuby Góreckiego, który wreszcie zaczął wrzucać swoje nowsze rzeczy. Jeżeli kiedykolwiek się zastanawialiście, kto w tym kraju jest największym faninim Humberto Ramosa, to już wiecie.

The Datk Knight

Filmowo z Łukaszem:
# Premiera „The Dark Knight” już 18. lipca (w Polsce 22. sierpnia) dlatego akcja promocyjna zatacza coraz szersze kręgi, ostatnio pokazano nowe plakaty. Tutaj natomiast galeria snapshotów, na dole jedne z najnowszych – z przebierającym się Jokerem. Aha! I jest nowy trailer. Słaba wersja, ale przynajmniej nie jest zjokerowana przez ducha Heatha Ledgera. Jednak dało się załatwić lepszą wersję (thx Viróz).

# Co jeszcze w filmowym świecie? Nowy trailer „The Incredible Hulk” (premiera 13. czerwca) oraz trailer „Hancocka” (premiera 2. lipca – świat, 11. – Polska). Zapowiada się dużo śmiechu z Willem Smithem i rozpierduchy z Nortonem.

# Z innej, nie filmowej, beczki – Blizzard wykupił domenę Diablo3.com. Być może zrobili to tylko po to by chronić praw autorskich, być może zastanawiają się nad następną częścią gry – czas pokaże.

# Tydzień temu zapomniałem pokazać zaprezentowane na Comic Conie figurki z filmu „Watchmen”. Nadrabiam tę zaległość. Jeżeli jesteśmy przy figurkach – również na Comic Conie światło dzienne ujrzały te z „The Dark Knight”. Milusie, nie ma co. I niech ktoś mnie uświadomi czemu niektórzy nazywają toto „pampry”.

# Jeżeli mało Wam Batmana (mnie tak) to mam parę ciekawostek. Porównanie trailerów „The Dark „Knight” i „Batmana” z 89′ oraz trailer z klocków Lego.

# Wszyscy od tygodnia podniecają się reklamą Nike, którą zrobił Guy Ritchie. Ja na złość jej nie podlinkuję, za to pokażę coś takiego, ponieważ „I love this game”:

Skomentuj

Comment

11 Comments

  1. Ja sobie pojechałem :). Raz na tydzień se możemy pozwolić, szczególnie jeżeli są fajne trailery.

  2. Co by nie gadać, to obrazek ilustrujący ten artykuł z Wprost, całkiem, całkiem…

  3. Jeśli chodzi o batmanowe plakaty to nie wiem czemu ale wydaj mi się że te z Jokerem są lepsze… A piosenka mrs. Johansson jest taka inna niż się spodziewałam, ale podoba mi się. W przeciwieństwie do teledysku.