in niedziela

Niedziela sześć dziesięć jeden

wiadomosci


Konrad, z cieni, z mroku, z małpiego wyskoku:

* Kolejna ucieczkowa gierka ze studia Pastel Games. Po kuchni przyszła pora na duży pokój. Jeżeli klikniecie w listę płac to zobaczycie same znane nazwiska.

* Dem i Vigor postanowili po raz kolejny zakończyć pracę nad dalszymi przygodami Bossiego i Bossa. Tym razem na tyle definitywnie, że po 20 kwietnia archiwum ma zniknąć z internetu. Jeżeli ktoś nie zdąży skopiować plików do tego czasu, niech da mi znać, wrzucę zipa do sieci.

* W przyszłym tygodniu ma ukazać się zebrane wydanie „Wyprawy na ciemną stronę Słońca”, tego fajnego komiksu, który znajdował się na końcu zeszytów z Wilqiem. Czy tylko mi „Wyprawa” się podobała? Niemniej, powstała strona promocyjna, bardzo milutka, z równie milutkim plumkaniem w tle. Nawet można już sobie zamówić na Merlinie. Ciekawe, jakie bonusy wynikają z patronatu Gazety.pl nad albumem.

* Gildia Komiksu jak chce to może i proszę, dowiedziałem się czegoś ciekawego o blogu Endo. Może w nowej wersji strony pojawi się wreszcie RSS? Babcia chrzestna polskiego webkomiksu.

* Trochę o komiksach Briana Wooda, scenarzysty DMZ o którym wspominałem już kilka razy:

 • Vertigo umieściło w sieci pierwszy zeszyt Northlanders, jak ktoś tęskni za Wikingami to niech sprawdzi.
 • Kilka początkowych stron z obyczajówki The New York Four, sprawiającej wrażenie przewodnika spisanego przez Wooda.

Look out, it’s Łukasz
# Jak zapewne wszyscy wiedzą trwa produkcja filmu z Jeżem Jerzym. Autorzy postanowi zacząć promować film już teraz – dlatego założyli bloga, który ma na bieżąco informować o postępach. Przypominam, że materiały dot. filmu można też było zobaczyć na blogu Olafa Ciszaka i Kurta. Planowana premiera – rok 2010.

# Niby Festiwal Narracji Obrazkowej Alias 2008 we Wrocławiu już się rozpoczął, ale to co najciekawsze jeszcze przed nami. W sobotę spotkanie z autorami Jeża Jerzego, Przemkiem Truścińskim, Kulturą Gniewu i Timofem. Ciekawe czy powiedzą coś nowego, bo WSK było ledwo miesiąc temu.

# Prócz wspomnianej już „Wyprawy na ciemną stronę Słońca” jutro do sprzedaży trafia nowy pakiet Egmontu. Tam między innymi „Lucyfer”, „Armada” i „Dilbert”. Eh, gdybym był bogaty…

Skomentuj

Comment

11 Comments

 1. Blog endo mi nie działa.

  A co do zipa z B&B to ja zgłaszam zapotrzebowanie!

 2. @Rob – toż powyżej sick napisał, że nagle blog.pl się wziął i padł. Nic na blog.pl nie działa, a szkoda, bo chciałem sobie teraz trochę blogów poodwiedzać.

 3. łooo
  living room:)
  kontrakt na Great escape opiewa na 5 kolejnych gier
  nastepna bedzie lazienka

 4. templer: cholera :)

  Karol: no, kolejna fajna gra wam się udała, szkoda tylko, że chomik zniknął po wykonaniu zadania :(

 5. @lukaszb – a racja, nie zauważyłem, dzięki za zwrócenie uwagi.