in niedziela

niedziela 60

wiadomosci

Konrads Blags:

* Wychodzi na to, że nie tylko mnie ogarnęło lekkie wzruszenie z powodu nominacji do nagród Alei Komiksów. Autorów komiksu internetowego „Amen” także. Przygotowali z tej okazji nawet przekaz dla świata.

* Podobno powstaje jakaś nowa gra z Hellboyem, nawet można zobaczyć kilka obrazków z niej.

* Wyborcza bawi się w komiksy o polskich olimpijczykach, dwadzieścia zeszytów. W środę się okaże, jak to wygląda w środku, na razie sama idea brzmi jakby żywcem przeniesiona z popkultury PRLu. Choć może jakaś babcia komiks o Małyszu wnuczkowi kupi? Na Wraku jest dokładna rozpiska co i jak, niestety nie mamy możliwości zalinkowania bezpośrednio do tego tekstu. Tak też musicie wejść na czuja i szukać u góry. Specjalnie dla nas Jarek Obważanek wspomnianą wyżej informację wydzielił tak, byśmy mogli bezpośrednio zalinkować. Dziękujemy!

* Na Forum Gildii działa wreszcie magiczna opcja „szukaj”. Jeżeli wpiszemy hasło „Szyłak” otrzymamy 517 wyników. „Szylak” daje już tylko 117, co dobrze świadczy o internetowej polszczyźnie forumowiczów. Rob musi chyba teraz płakać ze wzruszenia. Hm, tylko, że teraz forum nie działa w ogóle. Głód informacji musiał zabić serwer. Ah, już działa.

* Z cyklu „rysownicy których nazwiska nic nie mówią redaktorom KaZetu„: Maciej Pałka przeprowadził świetny wywiad z Arkadiuszem Klimkiem. Ja sam z prac Klimka znałem jedynie trzy plansze z cyklu „Maczuga Łamignata”. Marcie też się podobała. Ta maczuga.

* Janek Kłosowski dokonuje kolejnego kroku w swojej znojnej wędrówce ku publikacji „Desert Story”. Tym razem zbiera fundusze poprzez przedsprzedaż. Właściwie nie do końca przedsprzedaż, za pośrednictwem Fundable można przekazać o wiele większą darowiznę. Chyba jeszcze nie ma podobnego serwisu działającego w Polsce.

Ceci n’est pas une część Łukasza:
# W czwartek „Przekrój” napisał o paru gierkach z cyklu „biurowy pożeracz czasu”. Obok dobrze mi znanego „Samorosta” i „Boxhead Zombie Wars” wymienił również „Zwoka”. Od czwartku nie gram w nic innego – bardzo fajna sieciowa rozgrywka, zasady proste, a radochy co niemiara.

# Pierwsze fotosy z filmu „The Spirit” na podstawie Eisnera. Ach, ta Scarlett.

# Już w środę, w Kinotece zaczyna się Oskariada – festiwal niezależnych filmów fabularnych, w trakcie którego są przyznawane OFFskary – nagrody dla najlepszych offowych produkcji. W jury zasiada dobrze znany środowisku komiksowemu Kamil Śmiałkowski. W ciągu czterech dni na pewno będzie można zobaczyć parę ciekawych projekcji. Wstęp wolny.

# Krlowi najwidoczniej bardzo spodobał się komiks „ALIEEN” i postanowił narysować „Ostatnią Kronikę”, dla której założył bloga. Album ma mieć grubo ponad 100 stron, więc teraz się okaże czy ten cały rezolutny Krl umie robić komiksy, czy tylko noże i muzyczki.

Skomentuj

Comment

20 Comments

 1. precel ma niedokładne informacje
  nad olimpijczykami pracuje też rafał szłapa

 2. W Katowicach od piatku zaczyna sie kilOFF. Czyli pokazu kina ofowego i niezależnego. Dodatkowo warsztaty, oraz pokazu polskich filmów gore i… „Plan 9 z Kosmosu” (notabene w aktualnej CSF dawniej miesciło sie kino Kosmos) http://kiloff.prv.pl/

 3. ten hellboy to już od dawna powstaje a ja nie mogę się już doczekać

 4. hellboy wygląda naprawde nieźle.
  „maczuga łamignata” to już klasyka :)

 5. A KRL to już zrobił świetny komiks „Liga Obrońców Planety Ziemia” i niczego już nie musi udowadniać, o ;p

 6. A gral ktos w pierwsza egranizacje piekielnego chlopca?

  ps. forum gildi to teraz grzybowe forum o mandze i anime.

 7. @bekon – przecie wiem, że KRL zrobił „LOPZ” tylko zauważ, że docelowo „Ostatnia Kronika” ma mieć więcej niż dwa tomy „LOPZ” razem wzięte i można powiedzieć, że będzie to najpoważniejsza jego robota. Stąd trochę moje (przyznaję) prowokacyjne stwierdzenie ;). Bo po KRLowej przerwie można by powiedzieć „okaże się na nowo”.

 8. Forum Gildii ma się dobrze, przechodzi zmianę oprogramowania. Kto przy zdrowych zmysłach, ten ucieka z phpBB. Nic dziwnego, zresztą.

  Japą, powoli wrzucają działy, konwersja im się trochę dłuży. Chociaż, można było dać komunikat PRZED zdjęciem starego :D

 9. I niby uciekaja z phpBB? czyli phpbb przy pewnych bajerach z profilu np. to ze starego zostalo?

 10. @lukaszb
  Spoko, tak tylko chciałem wtrącić, w sumie nie wiem po co ;) Ja się po KRLu spodziewam tylko najlepszego. LOPZ to jeden z moich ulubieńców w kolekcji, choć niepozorny.

 11. Mimo że forum nie działa, to i tak ja sobie zapłaczę jako moralny zwycięzca :D

 12. Forko działa, ale ja pomimo zalogowania coś nie mam opcji pisania postów. Czyżbym dostał banana? O_o’

 13. Brawa dla Roba! Gratulacje!

  Z czego widziałem Maciej Mazur też coś o olimpijczykach skrobał (Otylia?)

  Zagłosowałem na Alejach, a potem się okazało, że głos mój i mas pokrył się może ze dwa razy. Bo się nie znam pewnie (:

 14. Mazur odpuścił sobie po kilku planszach.
  Akurat wtedy podpisał kontrakt z Soleil.

 15. precel kraje jak mu maku i soli na zawijasach bajglowych staje

 16. Ja czuję, że Łukasz swoim niedawnym nawiązaniem do Magritte’a rozpętał „in-joke” środowiskowy, który będzie wracał nie raz i nie dwa tu i tam, jak w filmie amerykańskim „Wilhelm scream”.

 17. Stary Hellboy od Cryo tu kupa była… ale oryginała też posiadam, bo za kilka zeta z Playem dawali. A ten nowy za bardzo wali po oczach. Efektowne- to prawda, lecz gdzie tu klimat Mignoli?

 18. Permlink ma absolutną rację. oprócz tego, że wzorowałem sie na ALIENIE, bo po prostu pomysł na komiks i szkice postaci powstały zanim ten tytuł ukazał się w Polsce.
  to dla mnie test. jeżeli mi sie uda to z być może jeszcze kiedyś coś narysuję. jeżeli nie wypali, to ja mam jeszcze noże, muzykę i pisanie w planach. tak czy siak- nie będę się nudził.