in niedziela

Niedziela 58

wiadomosci

* Manzoku ma wydać w czerwcu DMZ. Ciekawe.

* Na początku Czerwca w Warszawie ma się odbyć BUM! BANG! BĘC! STOLICA FESTIWAL, festiwalu ilustracji, grafiki i komiksu. Na razie nie wiadomo nic więcej, oprócz tego, że odbędzie się 5-7 czerwca, oraz, że jest organizowany przy nim konkurs na storyboard.

* Aaron Diaz, autor boskiego Dresden Codak, uruchomił bloga ze swoimi szkicami i pracami. Harrr.

* Ukazał się pierwszy zwiastun Guitar Hero:Aerosmith. Nie ma na nim nic ciekawego, ale ostatecznie rozwiał moje wątpliwości co do faktu istnienia tej gry. Myślałem, że to jakiś żart. Ale skoro jesteśmy przy Aerosmith, to czemu nie obejrzeć klipu do Love in Elevator? Myślałem, że jest dużo starszy niż 1994 rok..

* No i czekam, aż ktoś ze znajomych kupi sobie wreszcie Rock Band. Na razie do zaspokojenia moich perkusyjnych żądzy wystarcza mi ta gierka.

* Świetne figurki postaposteamopanko. Film animowany lub gra utrzymana w takim stylu musiałyby być boskie.

* W komentarzach na Fleenie rozgorzała całkiem gorąca dyskusja na temat tego, ile można zarobić na komiksie internetowym, czemu komiks prasowy ma gorzej i tak dalej. Temat niezbyt przystający do polskich realiów, ale swoje trzy grosze napisało mnóstwo autorów. od Scotta Kurtza po Jepha Jacquesa.

Skomentuj

Comment

 1. Fajowe te figurki – mysle, ze taki Tim Schafer spokojnie moglby to przerobic na jakas zmyslna gre(momentami zreszta te figurki jakos mocno kojarzyly mi sie z cudakami z Psychonauts ;)).

  A co do powracajacego znowu GH – ostatnio bylem o krok od kupienia gry ;) Minutka do konca aukcji, cena b. niska, ja juz gotowy na odmierzanie sekund i rzucenie oferty, a tu bach – aukcja odwolana bo „gitara sie popsula”. Mhm, akurat minute przed koncem aukcji, zlosliwa jakas ta „gitara”. Ych.

 2. * Świetne figurki postaposteamopanko. Film animowany lub gra utrzymana w takim stylu musiałyby być boskie.

  >> megasrogie.

  I ten blog o webkomiksach także konkretny. Łukasz nic nie dorzuca?

 3. Gdzieś zniknął jakoś

  A Fleena, mimo, że czytam od dawna, nie ogarniam, to w sumie strona dla tych co śledzą wszystkie możliwe webkomiksy i się nimi ekscytują :)

 4. konradh: hehe, a ja myślałem, że dla nich jest motyw drogi ;-P

  Dyskusja dla polaka abstrakcyjna nie? 50-500k (jak rozumiem rocznie). A przecież mamy internet i co broni wybić się jakiemuś Polakowi – wystarczy chcieć na angielski tłumaczyć. Vault12 z tego co wiem – całkiem miał wzięcie niezłe.

  500k to była mowa o jakieś prehistorii, ale i tak. Swoją drogą przypomniały mi się słowa ze spotkania wspominkowego z TMSemic o “chłopakach z VERTIGO”: “poprzewracało im się w głowach: ferrari sobie pokupowali” ;-)

 5. Zarobki to raz, a drugie to to, że u nas nie ma konfliktu z komiksem prasowym, bo ten właściwie nie istnieje, a jeśli jest to i tak na licencjach zachodnich.

 6. Figurki zaiste w pytkie, Patternem Gosienieckiego i Kowalskiego zajeżdżają.