Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Niedziela 55


niedziela · komentarzy 13

wiadomosci

Konrad:
* O planach dotyczących ekranizacji Blacksada było wiadomo od 2006 roku. Teraz wiemy, że budżet wynosi 100 milionów dolarów, reżyserem ma być Louis Leterrier, a produkuje to facet od filmowych Asteriksów. Ratunku? Na razie nie wiadomo, czy będzie to animacja, czy cokolwiek innego, ale na stronie pewnego animatora znalazłem takie coś.

* Jeśli zajrzeliście na stronę Bruna, to obejrzycie świetny, krótki film animowany, jaki stworzył z kolegami. O pyratach.

* Tymczasem w Nowym Jorku odbywa się sympozjum na temat nowel graficznych. Z prelegentów o uszy obił mi się jedynie Scott McCloud, a w programie są też między innymi warsztaty z prowadzenia fabuły, kadrowania i ogólnego robienia komiksów. Brzmi całe nieba atrakcyjniej od naszych konwentów, nie pisząc już o Sympozjach Komiksologicznych, jakie odbywają się przy łódzkim MFK.

* Taka w miarę świeża polska stronka z linkami do ciekawych grafików. W sensie ludzi, którzy rysują, nie rozpisek.

* Mija właśnie dziesięć lat od kiedy Scott Kurtz rozpoczął prowadzenie PvP. Szmat czasu.

* A skoro jestem przy grach, to czas na szokujące odkrycie. I sprawdziłem, i rzeczywiście, to prawda. Niesamowite.

Łukasz:
# Zack Snyder równo w rok przed oficjalną premierą (03.06.09) „Strażników”, umieścił na blogu zdjęcia głównych bohaterów. Nie powiem, mniamuśne.

# Jeszcze przed WSK będziemy mieli w Warszawie dwie mini-imprezy komiksowe. Premiera „Hardkorporacji” w środę, w klubie Punkt. Natomiast w czwartek spotkanie z Nicolasem Mahlerem, który zresztą będzie gościem na WSK. Spotkanie z autorem „Pragnienia” 13. marca o godzinie 20:00 w Bambini di Praga (ul. Jagiellońska 26).

# Nowy trailer „Iron Mana” – warto obejrzeć dla muzyki z ostatnich ośmiu sekund. Tam tam tararam tararararararararam! :)

komentarzy 13

 • Z tym Mario to naprawdę szok. Tyle lat żyliśmy w nieświadomości…

 • z tą kursywą to słaby pomysł. jakoś inaczej byście to rozwiązali :)

 • Ano, myślimy nad tym i to jest prowizoryczne rozwiązanie. Masz jakiś pomysł?:)

 • też mi się podoba wygląd głównych bohaterów ze „Strażników”. niestety to że Moore się odcina od tej adaptacji nie napawa mnie optymizmem… news z mario niezły. zaraz zacznę rozsyłać wsród znajomych :D a the exploding boy bardzo fajne

 • Mi z kostiumów najbardziej podoba mi się Komediant. Ozymandiasz wydaje mi się nieco zbyt mroczny. W komiksie był pokazany jako taki złoty chłopiec i na tym dla mnie polegał cały bajer.

 • Ozymandiasz zbyt mroczny – fakt. A Sowa wygląda jak Batman. Poza tym, Moore nie ma szczęścia do ekranizacji. Chyba ta Vendetta i tak najlepiej wyszła (mimo wszystko). Jak im się uda zrobić coś lepszego niż V to może być… dobre ;-).

  SMB: OMG OMG OMG… T____T

 • O, blacksada nawet czytałem :D

  a Pyrates miodne

  co do pomysłów: może kolor tła inny? powiedzmy: biały?

 • albo po prostu sie podpisac przed swoimi niusami

 • I chyba właśnie tak będziemy robić, qbiak, tak jest najprościej :)

 • właśnie miałem to napisać. jakiś avatar może też dodać. przykład trochę obok ale pierwszy mi do głowy przyszedł http://alessonislearned.com/

 • E za duże te avatary, myślałem raczej o czymś jak na polygamia.pl

 • nie no wiadomo. o układ mi chodziło bardziej.

Dodaj komentarz