in imprezy, komiksy, warszawa

WSK – Wielkie Skarbonki Kuszenie 2008

WSK
WSK się zbliża, wydawcy mamią zapowiedziami, a my przeglądamy swoje skarbonki szukając funduszy. Normalna sytuacja, jak przed każdą większą imprezą (czyli przed obiema). Przyjrzyjmy się zatem zapowiedziom, bo w wielu miejscach je zobaczymy, ale czy są one dokładne? Oczywiście, że nie – Motyw Drogi zbiera wszystkie informacje specjalnie dla Was. Proszę wybaczyć, że w zestawieniu nie uwzględniłem mang, ale my z Konradem się na nich nie znamy, na ogół się nie interesujemy i nie chciałem z tego powodu niczego pokićkać.

Egmont:
Dni pośród nocy 69,90zł
Dziadek Leon 79zł
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście 89,90zł
Lanfeust w kosmosie #6 24,90zł
Titeuf #7 9,90zł

Najciekawszymi pozycjami dla mnie są tu „Dni…” Gaimana oraz „Nowy Jork” Eisnera. Cały pakiet to bagatela – 273,60zł.

Manzoku:
Authority #4 27,90zł
Koziorożec #3 24,90zł
Koziorożec #4 24,90zł
Planetary #1 22,90zł
Planetary #2 22,90zł

Manzoku mocno przyspieszyło. Mimo że nie jestem zainteresowany większością ich tytułów, życzę jak najlepiej, bo poczynają sobie coraz śmielej. Cena pakietu – 123,50zł

Sutoris:
Chicanos #3 29,90zł
Chicanos #4 29,90zł
Bird #1 29,90zł

No, no. Sutoris ledwo weszło na rynek i powoli zaczyna rozpędzać się jak „Lokomotywa” Tuwima. Ceny niewygórowane, a „Bird” może okazać się całkiem fajnym komiksem. Cena pakietu – 89,70zł

Timof i cisi współnicy
Paproszki 15zł
Wilcze sny 25zł

Komiksy od Timofa mają nakład 200 sztuk, otrzymujemy kolejną pozycję od Jerzego Szyłaka oraz kolejną od debiutanta – czyli nic nowego. Cena pakietu – 40zł

Taurus Media
Ja, Vampir #2 37zł
Żywe Trupy #5 40zł

Co mogę powiedzieć – dobrze, że Taurus się budzi, źle, że drogo. Cena za pakiet – 77zł.

Dolna półka
Kolektyw #3 10 zł
Bossi & Bosso 8 zł

Pierwsze spojrzenie na „Kolektyw” tutaj. Pakiecik – 18zł.

WSK

Wydawnictwa przywożące jeden tytuł na WSK plus wydawnictwa niezależne:
Kultura Gniewu – Sala prób 39,90zł
ProArte – Biocosmosis #3 okładka miękka/twarda 27,20zł/34,70zł
Zin Zin Press – Alois Nebel 29,90zł
Atropos – Deduktor: Ekskluziw 79zł
Zielony Front – Likwidator #8 20zł
Mazoleum – Przygody Powstania Warszawskiego 15zł
Wydawnictwo Robert Zaręba – Strefa Komiksu #4 24,90zł
Studio Domino – Przebudzone legendy #3 – cena: czyżby 8,60zł?
Mucha Comics – Astonishing X-Men # 2 – cena nieznana
Jeju #6 10zł
Pirat #1 12zł
Hardkorporacja #1 12zł

Osobiście, z tych rzeczy musem dla mnie jest „Sala Prób” Gipiego i „Hardkorporacja”. Nad resztą muszę się solidnie zastanowić. Nieporozumieniem jest dla mnie wydawanie exclusive’a „Deduktora” bądź „Biocosmosis” w dwóch wersjach okładki. Smutno, że KG nie przywiezie „5 is the perfect number” i „Na szybko spisane #2” – ale jak zapewniają, te pozycje będą w sprzedaży ok. 2-3 tygodnie po WSK.

Suma cen wszystkich nowości to ok. 1000zł. Dobrze, że są rabaty.

Zapowiedzi na WSK 2008 wyglądają ubożej niż chociażby na WSK ’07 czy MFK ’07 – przynajmniej z mojego punktu widzenia, bo już wiem, że obkupię się mniej niż na ww. imprezach. Z drugiej strony entuzjaści komiksów superbohaterskich (za sprawą Manzoku) czy exclusive’ów będą zachwyceni. Jak zawsze – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam nadzieję, że uwzględniłem wszystkie zapowiedziane pozycje, gdybym coś pominął – dajcie znać.

Słowo od Konrada: Ja w sumie naliczyłem z dziewięć rzeczy, które mnie ciekawią. Na pewno będę chciał sprawdzić pierwszy tom „Planetary”, dokompletować „Chicanos” i kupić „Bird”. Do tego dochodzą „Paproszki”, „Żywe Trupy”, o ile się ukażą oczywiście, oraz „Bossi & Bosso”, „Sala Prób” i „Niewinny Pasażer”. Plus wszystkie cztery ziny oraz różne inne nieprzewidziane, „niezależne” premiery. W zeszłym roku kupiłem na WSK wyłącznie polskie komiksy, w tym wpadnie mi w ręce też kilka zagranicznych. Bez rabatów nie dam raczej rady kupić wszystkiego.

Skomentuj

Comment

19 Comments

 1. ta a propos nowego wydawnictwa, dopatrzyłem się czegoś takiego w regulaminie ich sklepu:
  „W przypadku indywidualnej prośby Klienta istnieje możliwość osobistego odbioru paczki z zamówieniem. Osoba zainteresowana musi poinformować o tym firmę ErotyczneZakupy.pl telefonicznie lub pocztą elektroniczną podczas składania zamówienia. Odbiór ten odbywa się na terenie Nowego Sącza.”
  może to jest jakiś sposób popularyzacji komiksu, puścić do sex shopów jako ekskluzywne świerszczyki

 2. a skąd chłopcy wiecie że wyjdzie niewinny pasażer? hans wiele razy już powtarzał, że na marzec nic nie będzie nowego.

 3. Nie wiemy, spekulujemy i jesteśmy dobrej myśli. Jak Konrad zresztą zaznaczył „o ile się ukażą oczywiście”.

 4. halfoat – rozmawiałem z przedstawicielem Hella i pytałem też o takie sprawy. Nie wiem czy skręcę z materiału 'wywiad’ bo odpowiedzi były dość lakoniczne, pożyjemy, zobaczymy.

 5. no z tymi wątpliwościami, co do ukazania to miałem na myśli Trupy. Co do „Pasażera…” to opieram się na życzeniach naszych serwisów. niestety.

 6. No więc tak – najciekawsza pozycja z tego wszystkiego to „Dziadek Leon” De Crecy’ego. Poważnym przeoczeniem jest nie branie tego komiksu pod uwagę. Generalnie radzę już odłożyć na niego pieniądze.

  A kultura gniewu całkiem możliwe, że przyjedzie na WSK z dwoma albumami. Taka mała niespodzianka.

 7. Z 'Leonem’ – nic odkrywczego nie powiem na swe usprawiedliwienie – cena, cena, cena. Jak matka boska pieniężna da to pewnie sobie kupię ;).

  A kultura to 'całkiem możliwe’ na ile % ocenia?

 8. Ja sobie odpuszczam w tym roku wsk, by nie nadszarpnąć portfela; pewnie coś z oferty spotkaniowej potem i tak kupie, ale lepiej nie kusić silnej woli. Eh.

 9. Dziadek Leon to mus dla mnie. Podobnież jak Paproszki i Przygody Powstania Warszawskiego.

  Nad resztą się zastanowię, szczerze mówiąc z kasą u mnie krucho, Paproszki i PPW kupuję głównie z powodu bliższej znajomości z uch autorami – no i wiem, że to będą rzeczy bez wątpienia zajebiste.

 10. no, jak się człowiek zna z autorami, to od razu mu się ich komiksy bardziej podobają :-)

 11. komiksy komiksy magiczne obrazki
  duzo tego
  nie ajde na wsk
  kupie przez siec mniej mnie bedzie bolalo:/

 12. Manzoku chyba jeszcze ma na WSK przywieźć „Y: The Last Man #1”, ale mogę się mylić. Nie mogłem na ich stronie nic znaleźć niestety, a jest ten komiks na mojej skromnej (liczącej dwa tytuły) liście.

 13. No nie powiem, lista ładnie sporządzona.Dużo ciekawych pozycji więc jakbym się pojawił na WSK to kilka stówek mógłbym chcieć tam zostawić..ale chyba na szczęście nie pojadę:/co chyba nie oznacza jednak ratunku dla tych stówek:( Części tytułów nie kojarzę,więc musiałbym najpierw zobaczyć.W większości tytułów ceny bardzo wygórowane:(

 14. Mi się nigdy nie chciało dotrzeć na WSK, ale w tym roku będę musiał chyba ;-> No… chyba, że Pirata (co poszedł do drukarni właśnie) – nie wydrukują do piątku – to wtedy pozostanie się tylko zapaść pod ziemię i się nie pokazywać ;->
  A co do kupowania komiksów to ja nie jestem jakimś wielkim „kuposzem”. Z „musu” to kupię każdego Andreasa. A reszta to jak mi wpadnie w oko i mam chwilę słabości – dlatego prawdopodobnie nie powinienem pojawiać się w takich miejscach jak WSK – jeśli mi budżet domowy leży na sercu ;->

 15. bele – Y: The Last Man #1 będzie w kwietniu jak znam życie. Aleja ma to w zapowiedziach, ale Y ma wyjść w kwietniu z tego co wiem.

 16. Jak wyjdzie po Polsku, będziesz mógł się wozić i narzekać na tłumaczenie, same plusy :)

 17. damn! więc jeśli na WSK nie będzie możliwości kupienia 1 tomu Sandmana w HC to nic nie kupię! I ch*** :D
  Nie mogę sobie pozwalać na zakupy rzeczy, które wpadną mi w oko. Już niedługo kolejny Lucyfer, Baśnie i NSS i inne rzeczy, które kupuje. No i ten planowany Kaznodzieja w HC. Do cholery! ARGH!