in niedziela

niedziela 53

wiadomosci

* Potwierdziły się przewidywania niektórych, i Freak Angels jest aktualizowane po sześć stron, raz w tygodniu. Super fajnie.

* A takie fajne rzeczy z papieru, wycinanki.

* Jak być może wspominałem, w tym semestrze moja obecność na wydziale ogranicza się, szczęśliwie, do jednego dnia w tygodniu. Tak też nad ranem, buszując po kablówce odkryłem na Cartoon Network:

shaun the sheep

Shaun The Sheep! Animowany serial dla dzieci spod ręki Nicka Parka! Absolutnie świetny i cudowny.

* W sumie najważniejszym niusem w tym tygodniu powinno być pojawienie się planu tegorocznych Warszawskich Spotkań Komiksowych, ale jak tak na niego patrzę, to znowu nie jestem zainteresowany czymkolwiek z programu. Mam nadzieję, że uda mi się dzięki zniżkom wyjść na zero z ceną biletu. Puf.

* Pamiętacie taki komiks internetowy dla graczy jak Little Gamers? Ja ledwo, niemniej na Xbox Live jest już dostępna gra na nim oparta. Znaczy się nie do końca. Komiks był o siedzeniu na kanapie, graniu i puszczaniu bąków, gra polega na biegnięciu przed siebie i strzelaniu. Hm. Jak tylko pojadę do dziadków, to sprawdzę, o co chodzi.

* Dead Space to nowy kosmiczny horror ze stajni EA, który ma się niedługo ukazać na konsole. Nie byłoby co o nim tutaj wspominać, gdyby nie fakt, że autorem komiksu promującego tytuł jest Ben Templesmith, znany u nas z 30 Dni Nocy czy też Abry Makabry. To już jeden z kolejnych przypadków, kiedy wydawcy gier do promocji swoich tytułów wykorzystują również komiksy.A teraz możemy obejrzeć video zwiastun samego komiksu.

* Znany ze Stachanowca Qrjusz otworzył strokę z różnymi streetartowymi obiektami jakie przyuważył, no na ulicy.

* I jeszcze Young Livers, miałem sporą przerwę w słuchaniu tego typu grania, a ten zespół świetnie przypomina mi Hot Water Music czy As Friends Rust.

* Warner Bros robi filmową wersję Akiry. W sensie nieanimowaną. Jeżeli mam być szczery, to oryginalne Anime było dla mnie zbyt powierzchownym ujęciem papierowej wersji. Przy okazji, czy jest jakaś dobra dusza, która odsprzedałaby mi 12 tom serii?

* Komikslandia rzuciła kilkoma plotami z Egmontu, z których najbardziej zainteresowała mnie ta:

6. Co do wznowień, to będą dwa pierwsze tomy Armady, Sandman 3-4 w hc na kredzie, możliwe, że 1-2 kaznodzieja oraz brakujące Edeny.

Dokładnie fragment o Armadzie i Edenach.

* A na koniec jeszcze taki fikołek z onetowego konkursu na Blog Roku. Wyróżnienie Specjalne otrzymał aktualizowany raz na ruski rok znany wszystkim blog Endo, konkretnie za:

– Za pierwszy polski blog komiksowy istniejący od 2001 roku
– Za wyznaczanie trendów w polskiej blogosferze.

Ta nagroda to chyba dlatego, że pierwszy raz była wręczana, więc należało Endo odhaczyć. Nieco post mortem to wygląda hehe Uwielbiam internet, choćby za to, że na żadnym ze zwycięskich blogów nie byłem nigdy wcześniej. Poza Endo i Netto, oczywiście.

Skomentuj

Comment

 1. A dalej już nie patrzyłem, rzeczywiście, w ramkach prezentują się jeszcze lepiej.

 2. Ja sie ciesze z Sandmana 3-4 i Kaznodziei 1-2. W sumie w twardych oprawach te komiksy chce mieć, wiec czad że będę mógł sobie kupić. Teraz sie cieszę, że nie spieszyłem sie tak z kupowaniem Kaznodziei w miękkich okładkach.

  Plan WSK nie zachęcił nawet mnie. Liczę chociaż, że wpadniesz się przywitać. :)

  Shaun the Sheep widziałem już jakiś czas temu. Urocze. Z tego co się orientuję to jest taki spinoff Wallace’a i Gromita, bo Shaun się chyba po raz pierwszy w „Close Shaving” pojawił.

 3. Shaun jest wpytowy. W ogóle kocham wszystko co mam związek z Nickiem Parkiem.

 4. co „MA związek”.

  Nie, sam nie jestem w związku z Nickiem Parkiem.

 5. Dobra, chyba jednak będę musiała podejrzeć Ofce gromita ;)

  A co do Akiry, mnie anime wcisnęło. Do mang ogółem nie jestem przekonana, nie wiedzieć czemu.
  A film fabularny – aż strach myśleć co będzie!