in niusy

Warren Ellis publikuje w sieci

freakangels

No dobra, człowiek jest odcięty od sieci przez jeden dzień, a już go ktoś wyprzedzi z napisaniem niusa. No ale, ostatecznie, to Konrad mi podrzucił linka do komiksu, więc niech mu będzie, że jest pierwszy.

Tak więc, jak już część z was wie, wystartował nowy komiks internetowy, Freak Angels. Na razie liczy sześć stron i ma być aktualizowany raz w tygodniu. Słowem, nic czym powinniśmy się specjalnie podniecać, raczej w spokoju oczekiwać dalszego rozwoju wydarzeń.

No ale cały haczyk w tym, że scenariusz do Freak Angels pisze Warren Ellis, u nas znany ze świetnego Transmetropolitana i moooocno średniego Authority. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że ręce spocą się nawet gościom z forum Alei Komiksu. Jednakże bez względu na to, kto i jak się podnieci tym u nas, najistotniejszy jest fakt, że znany i utytułowany na papierze autor publikuje nowy komiks w sieci.

Czyli wychodzi na to, że to ja powinienem być najbardziej rozochocony.

Są dwa szczegóły, na które warto zwrócić uwagę:

pierwszy, komiks, mimo że w sieci, wydawany jest pod skrzydłami Avatar Press, czyli regularnego, papierowego wydawnictwa.

drugi, gdy Freak Angels dotrze do finału, zostanie wtedy również zbiorczo wydany na papierze. Ellis w jednym z wywiadów porównuje to do systemu znanego z telewizyjnych seriali, gdzie po jakimś czasie można wszystko kupić sobie na DVD. Całkiem sprytnie, myślę, że pomysł wypali.

Warto też przeczytać wywiad z rysownikiem, Paulem Duffieldem. Ciekaw jestem jak sytuacja się rozwinie, na razie wokół strony jest sporo szumu, jednakże cotygodniowy tryb aktualizacji mocno wychodzi atmosferę, więc to raczej długoterminowa inwestycja.

Skomentuj

Comment

  1. Hehe – a ja dostałem ten sam link dziś rano i myślę sobie – o! znowu zaskoczę czymś tego cwaniaczka z motywudrogi ;-> A tu takie rozczarowanie, buuu… T___T

  2. jestem pewien, że pomysł z publikacją na papierze wypali, wystarczy spojrzeć na megatokyo i żywiołową reację ludzi na forum white chapel. Jeśli komiks będzie tak dobry jak się zapowiada, sam bez mrugnięcia okiem bym go zakupił (jeśli będzie w zasięgu).

  3. hmm nie wiem, chyba nie. Gdyby mieli wrzucać na raz po sześć stron, to równie dobrze mogliby wrzucać codziennie, większy ruch byłby wtedy.

  4. No, ale tam jest napisane np. 'FreakAngels: Episode 0001 – Page 6′, więc chyba jednak będzie odcinkami wychodziło, takimi jak koko mówił.

  5. Zobaczymy, byłoby miło. Kwestia tego, co rozumieją za epizod. Inne komiksy w sieci też przecież są dzielone na rozdziały.

  6. czy tylko ja mam dość wprowadzania nowych postaci? where’s the action?

  7. Ejno, dziś już coś się wydarzyło. Ktoś komuś dał po twarzy i mózgu.