Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Warren Ellis publikuje w sieci


niusy · komentarzy 9

freakangels

No dobra, człowiek jest odcięty od sieci przez jeden dzień, a już go ktoś wyprzedzi z napisaniem niusa. No ale, ostatecznie, to Konrad mi podrzucił linka do komiksu, więc niech mu będzie, że jest pierwszy.

Tak więc, jak już część z was wie, wystartował nowy komiks internetowy, Freak Angels. Na razie liczy sześć stron i ma być aktualizowany raz w tygodniu. Słowem, nic czym powinniśmy się specjalnie podniecać, raczej w spokoju oczekiwać dalszego rozwoju wydarzeń.

No ale cały haczyk w tym, że scenariusz do Freak Angels pisze Warren Ellis, u nas znany ze świetnego Transmetropolitana i moooocno średniego Authority. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że ręce spocą się nawet gościom z forum Alei Komiksu. Jednakże bez względu na to, kto i jak się podnieci tym u nas, najistotniejszy jest fakt, że znany i utytułowany na papierze autor publikuje nowy komiks w sieci.

Czyli wychodzi na to, że to ja powinienem być najbardziej rozochocony.

Są dwa szczegóły, na które warto zwrócić uwagę:

pierwszy, komiks, mimo że w sieci, wydawany jest pod skrzydłami Avatar Press, czyli regularnego, papierowego wydawnictwa.

drugi, gdy Freak Angels dotrze do finału, zostanie wtedy również zbiorczo wydany na papierze. Ellis w jednym z wywiadów porównuje to do systemu znanego z telewizyjnych seriali, gdzie po jakimś czasie można wszystko kupić sobie na DVD. Całkiem sprytnie, myślę, że pomysł wypali.

Warto też przeczytać wywiad z rysownikiem, Paulem Duffieldem. Ciekaw jestem jak sytuacja się rozwinie, na razie wokół strony jest sporo szumu, jednakże cotygodniowy tryb aktualizacji mocno wychodzi atmosferę, więc to raczej długoterminowa inwestycja.

komentarzy 9

  • a koko dostał linka ode mnie! :D

  • Hehe – a ja dostałem ten sam link dziś rano i myślę sobie – o! znowu zaskoczę czymś tego cwaniaczka z motywudrogi ;-> A tu takie rozczarowanie, buuu… T___T

  • jestem pewien, że pomysł z publikacją na papierze wypali, wystarczy spojrzeć na megatokyo i żywiołową reację ludzi na forum white chapel. Jeśli komiks będzie tak dobry jak się zapowiada, sam bez mrugnięcia okiem bym go zakupił (jeśli będzie w zasięgu).

  • hej, a czy oni nie planują wydawać co tydzień 6ciu stron?

  • hmm nie wiem, chyba nie. Gdyby mieli wrzucać na raz po sześć stron, to równie dobrze mogliby wrzucać codziennie, większy ruch byłby wtedy.

  • No, ale tam jest napisane np. ‚FreakAngels: Episode 0001 – Page 6’, więc chyba jednak będzie odcinkami wychodziło, takimi jak koko mówił.

  • Zobaczymy, byłoby miło. Kwestia tego, co rozumieją za epizod. Inne komiksy w sieci też przecież są dzielone na rozdziały.

  • czy tylko ja mam dość wprowadzania nowych postaci? where’s the action?

  • Ejno, dziś już coś się wydarzyło. Ktoś komuś dał po twarzy i mózgu.

Dodaj komentarz