in niedziela

Niedziela pięćdzieśiąta, panie biorą mnie za Bonda

wiadomosci

Czternaście pierwszych rozdziałów Gunnerkrigg Court ukażę się na papierze nakładem Archaia Studios Press. Kolejna pozycja do listy zakupów po okradnięciu banku.

Mikołaj Spionek na swoim blogu udzielił już bardziej oficjalnych i pewnych informacji na temat PIRATE. Yarr! To jest też świetny przykład na działanie naszych dzielnych komiksowych serwisów informacyjnych. Wieść wisi jak wół, a żaden z reporterów jej nie zerwał i nie zaniósł do redakcji. Potrzeba oficjalnego zaproszenia najpewniej.

Być może jakimś cudem ktoś tego jeszcze nie wie, ale Śledziu pokazał cztery plansze z drugiej części „Na Szybko Spisane„. Siłą rzeczy, ten komiks nie zaskoczy tak jak część pierwsza, ale strasznie jestem ciekawy, co się stanie dalej z głównym bohaterem.

Marek Turek rzuca nieco złowrogiego światła na chińskie zakusy względem światowego komiksu. Ciekawe, na samo zjawisko zwrócił uwagę nawet Dziennik w swojej relacji z festiwalu w Angouleme. Nie miałem o tym pojęcia.

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowego tomu Odmieńca. Pierwszy album wyszedł prawie cztery lata temu, teraz scenariusz pisze Przemek Pawełek, który mnie tu poszturchuje, abym go zareklamował. Tak też przypominam, że Gonzo swego czasu obronił magisterkę z różnych magicznych mitów słowiańskich na Filologi Białoruskiej, więc materiał na komiks w głowie ma i może być ciekawie. Pierwotnie album rysować miałem ja, ale stwierdziłem, ze rysowanie koni jest poniżej mojego poziomu. Gonzo się uparł na konie w tej historii, ja trzasnąłem drzwiami. Zapanowała niezręczna cisza.

Jak się okazało, Bele ma czytelników w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Nawet ktoś postanowił tam wykorzystać jego obrazek na stronie ot tak, bez poinformowania go o tym. To jest w sumie dosyć dwuznaczna sprawa, w końcu ja też się już nikogo nie pytam, gdy wrzucam grafikę do tekstów tutaj. Pewnie, gdyby wysłali do Belego maila, nie byłoby sprawy.

Na drętwym i dochodzącym kresu swoich dni forum Gildii, założono konkurs dla masochistów pod tytułem „Kto jest na tym kadrze?„. Z jednej strony świetny pomysł, z drugiej strony usankcjonowanie od lat ukrywanej obecności skanów na tym forum, z trzeciej, no to jest forum Gildii, więc przy pierwszej oznace żartu reakcja była natychmiastowa:

„Od tej pory całkiem nieprzemyślane, bzdurne odpowiedzi (nie wiem zupełnie po co, bo ani nie są śmieszne, służą jedynie tylko nabiciu posta) – będą usuwane i traktowane jako spam z wszystkimi tego konsekwencjami.”

Co daje pewne wyobrażenie, czemu forum jest drętwe i dochodzące kresu swoich dni.

No i jeszcze, skoro zima w pełni, to i nowy nagłówek, autorstwa speca od śnieżnych klimatów, Bartka Kuczyńskiego.

Skomentuj

Comment

 1. Jeśli kiedyś nie wstanę i nie będzie niedzielnej aktualizacji, to będzie chyba zwiastun końca świata :D
  Odmieńca bym sobie kupił pierwszy tom. A skoro kolejny pisze nasz kochany Gonzo to pokażcie mi gdzie mam stanąć w kolejce po to.
  Plansze Śledzia nie mają takiego kopa jak pierwsza część, ale przyznam, że wciąż trzymają poziom. To jest taki „must have” na WSK :D

 2. Pierwszy album Odmieńca możesz dorwać w ebuchu za jakieś pięć złotych.

  Co prawda na stronie http://www.ebuch.pl (O, Ostatni Szrama Myszkowskiego już za 2,50!) tego nie mają, ale po sklepach pewnie coś leży.

 3. MotywDrogi napisaly to może się który dziennikarz obudzi ;-)

  No to mamy siódmy zin oczekiwany. Respekt dla Mikołaja za międzynarodową załogę. Nawet by mi do głowy nie przyszło, że można taką ekipę zebrać na „piękne oczy” :D

  I jeszcze wszystkiego nie pokazał – coś czuję, że własne plansze chce wyrzeźbić tak, żeby przyćmiły wszystko, hehe – ciężkie zadanie, ale szczytne!

 4. kłos: oj już przestań używać PRowych czarów

 5. Ano, też czytałem o Chińczykach w Dzienniku.

  Co do NSS to – jak wielu – też miałem bazę!

 6. Ha, ja bazy miałem o tyle lepsze, że moje osiedle jest w lesie, więc patyków na szałasy było co nie miara. Do tego dokoła pełno ciągle jakiś remontów i placów budowy, eldorado!

 7. Gdzie dokładnie jest ten rysunek Bele’go na stronie tej szkoły? Czy moze już usuneli? :P

 8. Tak, zastąpili już go zdjęciem szkoły.

 9. Łukasz, regulaminy na forum Gildii to nie przelewki, to co się działo z przepisami dotyczącymi paskowego konkursu to istna epopeja :)