in niedziela

Niedziela 47

wiadomosci

Macie już The Trial of Colonel Sweeto na papierze? Ja jeszcze nie, kiedyś się zbiorę do tego. Tymczasem, dla ciekawych, wywiad z twórcą PBF, Nicholasem Gurewitchem.

Norbert Rybarczyk udostępnił osiem stron swojego nowego komiksu. Bu!

A tutaj trochę materiałów koncepcyjnych do Persepolis z komentarzem Satrapi. Strasznie jestem ciekaw, jak do końca wyszedł im ten film, oraz, jak przyjmie się u nas. Obawiam, się, że może mieć spore problemy z poważnym traktowaniem, bo kreskówka, bo komiks i tak dalej.

A propos Satrapi, to Post ma wydać jej kolejny komiks. Kują żelazo póki gorące. I dobrze.

Wszyscy już i tak to wiedzą, ale dla kronikarskiego porządku trzeba napisać, że The Movie dobiło do setnego odcinka. Dla tych, którzy być może przeoczyli, kiedyś przeprowadziłem wywiad z Robertem. To tak dziwnie brzmi, mówić o Bele per „Robert”. Wzbudza szacunek. Niepokojące, niepokojące.

I na koniec, Nowy Jork na fotografiach z początku lat 80 zeszłego wieku.

Powoli kończą się zajęcia na uczelni, od przyszłego semestru będą już luzy, więc czas powysyłać CV to tu to tam.

– Doświadczenie zawodowe?
– Eeee prowadzę stronę o komiksach
– …
– …
– Wie Pan, zadzwonimy do Pana później

Tak mniej więcej to sobie wyobrażam.

Skomentuj

Comment

  1. w moim przypadku najczęściej jest brak odpowiedzi, ale zdarza się też „Specjalista od komiksów? Panie kochany, to jest poważna gazeta! My tu bredni nie drukujemy. Kogo obchodzą jakieś bujdy dla dzieci? Może niech pan lepiej o „Harrym Potterze” napisze. Radzę dorosnąć, bo sobie Pan nie poradzi w życiu” autentyczny cytat z mejla sprzed kilku lat z jednej lokalnej gazetki.
    Teraz być może by mi inaczej odpowiedzieli…

  2. The Trial of Colonel Sweeto niedawno przyszło w paczce. Ten koleś jest geniuszem.

  3. Ha, to ja też się pochwalę swoim „doświadczeniem”. W wakacje postanowiłem się zakręcić w lokalnej gazetce („Przełom”- jakby kogoś to interesowało). No i napisałem, że współpracuję z „Reset Forever”, coś tam mi kiedyś druknięto również tu i tam… i ogólnie tego typu gadka. Oczywiście zaznaczyłem, że najchętniej bym poskrobał o popkulturze (z naciskiem na komiksy). Lwią część mego maila zajmowała jednak propozycja, aby w rzeczonej gazetce pojawił się jakiś dział z kulturą. Wiecie: koncerty, filmy, no i recki jakieś. Tydzień (lub dwa) później w „Przłomie” pojawiły się dwie nowe strony z nagłówkiem: kultura. Odpowiedzi nigdy się nie doczekałem…

  4. Czy „The Trial of Colonel Sweeto” zawiera dużo więcej niż sieciowa wersja?

  5. Z tego co mówił mi znajomy, to nie za bardzo. Ale podobno jest i tak fajna :)