in niedziela

Niedziela czterdzieści sześć

wiadomosci

KRL przeprowadził modernizację swojego bloga. Teraz będzie więcej około komiksowych tekstów i przepyt. To takie wielkie przepytki.

Kolejny polski komiks internetowy przesiadł się na WordPressa z wtyczką Comicpress, tym razem jest to The Movie.

A Egmont zapowiedział, że w lutym będzie nowy Usagi. Fajnie, jesteśmy całkiem na bieżąco.

Śledziu zaanonsował wreszcie wydanie zbiorcze Osiedla Swoboda, które, bez większej niespodzianki, ma mu urodzić Kultura Gniewu. W tej samej notce mgliście przedstawia swój następny projekt pod tytułem „Wartości Rodzinne”. Przy okazji rzuca też żartem:

„Widzę to, jako regularną serię zeszytową, kolorek, milutki papier itp.”

Brzmi ciekawie.

Na Alei ukazał się wywiad z Maciejem Pietrasikiem z Taurusa. Po wstępnych głodnych kawałkach o historii wydawnictwa, nastąpiły konkrety, czyli piąte Żywe Trupy na WSKa, Najgorsza Kapela Świata w styczniu, najpierw dwa komiksy co dwa miesiące, a potem dwa tytuły na miesiąc i wieczna szczęśliwość. Pewną grozę budzi zdanie:

„No cóż, nie ta branża, nie te pieniądze żeby inwestować w kampanie reklamowe”

Bo wychodzi na to, że Taurus nie uczy się na własnych błędach i liczy, że klient sam go znajdzie. W każdych warunkach jest możliwa jakaś promocja, zwłaszcza gdy mamy pod ręką internet i kogoś z pomysłem na zarządzanie stroną wydawnictwa. No chyba, że nie mamy. Tak czy siak, jakkolwiek cieszy mnie pohukiwanie o następnym tomie For Queen and Country, to uwierzę, jak zobaczę na sklepowej półce.

Jakiś czas temu na blogu filmowych Strażników ukazał się tekst Davida Gibbonsa, całkiem pozytywnie wyrażający się o produkcji. A teraz proszę, Moore wycofuje swoje nazwisko z czołówki filmu i przestaje się nim więcej interesować.

Jest zimno.

Skomentuj

Comment

 1. >”A Egmont zapowiedział, że w lutym będzie nowy Usagi. Fajnie, jesteśmy całkiem na bieżąco.”

  No i Calvin i de Crecy! de Crecy wymiata!

  >”For Queen and Country”
  to mnie zawsze ciekawiło. Gdzie Ty tam widzisz to „for”?

 2. Jakoś tak machinalnie, tłumacząc z polskiego tytułu.

 3. W sumie „Za królową i ojczyznę” jakoś mi bardziej pasuje do treści niż „Królowa i ojczyzna”.

  Zdekonspirowałeś się z adresem bloga właśnie :)

 4. e tam. Przecież wiadomo o co chodzi w tym tytule ;)

  a co do bloga to i tak Maciej już rozpracował, a ja się spodziewałem że prędzej czy później ktoś to zrobi. Choć nie spodziewałem się że aż tak szybko.

 5. 2 i 3 tom Calvina zamówiłem z Allegro sobie. Od miesiąca nie przychodzi :|

 6. News o Osiedlu, blogu KRLa i nowym Usagim (choć ten news już nie jest newsem dawno) to moje osobiste światełko w niedzielnym mroku.

  A Calvin nowy to już w ogóle latarnia.

 7. z tą regularną serią zeszytową to żart w sensie, że regularną… ale też do czasu kiedy będą widoki na konkretna kasę. a widoki są. i to praiwe kolejny żart… ale nie takie rzeczy sie działy w tym kraju…