in papier

Żywe Trupy 4: Najskrytsze Pragnienia

zywe trupy

No i się doczekałem. Choć było to dosyć męczące, jak to dla neofity. Miałem chwile zwątpienia, bywały momenty gdy już miałem dłoń na przycisku „zamów” w sklepie internetowym z amerykańskimi oryginałami. Ale coś, najpewniej portfel, podpowiadało mi, że warto jeszcze trochę poczekać. I proszę, 40 zeta, co całkiem zgrabnie pokazuje, że seria zbytnio się nie przyjęła. A sam wydawca, w wielkich bólach, czwarty numer wydał chyba przez grzeczność.

Oczywiście piąty tom ma wyjść wkrótce. Oczywiście.

Niemniej, jak pewnie pamiętacie, trzeci tom zakończył się dosyć nieznośnym zawieszeniem akcji. Sprawa zostaje w „Najskrytszych Pragnieniach” dosyć szybko rozwiązana, a sama akcja nie zostaje zbytnio posunięta do przodu. Kirkman zatrzymuje się, abyśmy przyjrzeli się bliżej bohaterom i zobaczyli jak bardzo się zmienili od początku opowieści.

Jakoś to średnio do mnie przemawia. Jasne, ekstremalna sytuacja, stres i tak dalej, ale bohaterowie zaczynają się zachowywać jak stado głuptaków, względnie lemingów. Ich działania, zachowania, są coraz mniej wytłumaczalne. I mimo że to już kolejne cztery zeszyty z rysunkami Adalarda i Rathburna, to nadal zbyt silne pierwsze wrażenie wywarły na mnie początkowe występy Moora, jego kreska jest znacznie ostrzejsza, jakoś bardziej mi pasuje. Tak też wzdycham, odstawiam na półkę i czekam na przyspieszenie akcji. A tymczasem na półce…

zywe trupy

Czwarty tom i znowu inna wysokość, robi wrażenie. Oszałamiająca aktualizacja na stronie Taurusa również.

Skomentuj

Comment

 1. pierwsze co mi się rzuciło na oczy w tym artykule to nierówne wysokości poszczególnych tomów. :D To boli.

 2. Zawsze można porobić podkładki z kartek papieru, albo cienkich listewek ;)

 3. U mnie niebieski też jest niższy.

  @Teli:
  Bo kmh napisał „I mimo, że”? (:

  Dobra wiadomość, jakby nie patrzeć.
  Kolejny wydatek też, buu.