in niedziela

niedziela czterdzieści i trzy

wiadomosci

Jesteśmy świadkami Świąt Żywych Wydawnictw komiksowych. Kto żyw wypuszcza jakiś zaległy tytuł, aby załapać się na wózek z uśmiechniętą podobizną Świętego Mikołaja. Jakkolwiek już jutro kupię sobie, wreszcie, Żywe Trupy 4, to mam wrażenie, że te wszystkie podrygi Taurusa i Mandry są ich ostatnimi. I jakoś niespecjalnie mnie to przejmuje.

Planszówka w świecie Starcrafta. To co ciekawe, to filmiku prezentującym gre są renderowane cutscenki, któych nie widziałem nigdy wcześniej. Chyba, że to jakieś resztki po SC:Ghost.

Wygląda na to, że nowy komiks o Wiedźminie ujrzy światło dzienne gdzieś na wiosne. Cokolwiek miałoby to znaczyć.

Ostatnio odkurzyłem sobie Fallouta i nawet skończyłem jedynkę, tak też, w ramach podtrzymania klimatu nieco fanowskiej kinematografii klasy B. Chowanie się za przeźroczystą ceratą rządzi.

Pamiętacie taki komiks jak Golem i Gwiazdy Dawida? To zagranicą ukazał się kolejny bejsbolowy komiks tego samego autora, tym razem o czarnych. Czy też murzynach. Już sam nie wiem, co w naszym języku dostatecznie świadczy o braku złych intencji. Na stronie można przeczytać kilka plansz.

Wszyscy wiemy, że Misfits są najlepszą kapelą we wszechświecie. Sprawa oczywista. Zespół 666 Aniołów od dawna koncertował z coverami największych hitów. Teraz zostały nagrane po polsku. Cudo.

Skomentuj

Comment

 1. … tym razem o Afroamerykanach. – Tak jest chyba bez złych intencji. :D

 2. Cover „die, die my darling” jest niemozebny. Robi wlasnie furore na moim pietrze w akademiku jako ze oryginal jest tu kultowym elementem naszej malej obyczajowości.

 3. Murzyn (z dużej koniecznie) to rasistowskie wyrażenie. Czarny jest spoko, a Afroamerykanin politycznie poprawne, że ceha-uj. Czarny można oczywiście odnieść do każdego czarnucha, a Afroamerykanin to taki głupi wymysł Amerykańców.

 4. Oki, zapisane, Brzechwa z innej epoki, teraz już raczej Afroafrykanin.

  :)

 5. Pytanie odnosnie P-C:
  Czy amerykanin pochodzenia Marokańskiego to Afroamerykanin?
  A pochodzenia Burskiego?

 6. od kiedy Murzyn w Polsce to rasistowskie określenie? przecież to nie ma pejoratwynego wydźwięku. polski Murzyn nie równa się amerykańskiemu niggerowi.

 7. bo „nigger” nie tłumaczy się na „Murzyn” tylko raczej na „Czarnuch”.

 8. Murzyn przyporządkowuje do rasy, czyli jest określeniem rasistowskim. A czarny, to jak biały – może i kolor uprzedmiotawia ale nie jest rasistowski.