Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

niedziela czterdzieści i trzy


niedziela · komentarzy 9

wiadomosci

Jesteśmy świadkami Świąt Żywych Wydawnictw komiksowych. Kto żyw wypuszcza jakiś zaległy tytuł, aby załapać się na wózek z uśmiechniętą podobizną Świętego Mikołaja. Jakkolwiek już jutro kupię sobie, wreszcie, Żywe Trupy 4, to mam wrażenie, że te wszystkie podrygi Taurusa i Mandry są ich ostatnimi. I jakoś niespecjalnie mnie to przejmuje.

Planszówka w świecie Starcrafta. To co ciekawe, to filmiku prezentującym gre są renderowane cutscenki, któych nie widziałem nigdy wcześniej. Chyba, że to jakieś resztki po SC:Ghost.

Wygląda na to, że nowy komiks o Wiedźminie ujrzy światło dzienne gdzieś na wiosne. Cokolwiek miałoby to znaczyć.

Ostatnio odkurzyłem sobie Fallouta i nawet skończyłem jedynkę, tak też, w ramach podtrzymania klimatu nieco fanowskiej kinematografii klasy B. Chowanie się za przeźroczystą ceratą rządzi.

Pamiętacie taki komiks jak Golem i Gwiazdy Dawida? To zagranicą ukazał się kolejny bejsbolowy komiks tego samego autora, tym razem o czarnych. Czy też murzynach. Już sam nie wiem, co w naszym języku dostatecznie świadczy o braku złych intencji. Na stronie można przeczytać kilka plansz.

Wszyscy wiemy, że Misfits są najlepszą kapelą we wszechświecie. Sprawa oczywista. Zespół 666 Aniołów od dawna koncertował z coverami największych hitów. Teraz zostały nagrane po polsku. Cudo.

komentarzy 9

 • … tym razem o Afroamerykanach. – Tak jest chyba bez złych intencji. :D

 • chyba graja w posen o_O
  albo wczoraj grali ;p

 • Cover „die, die my darling” jest niemozebny. Robi wlasnie furore na moim pietrze w akademiku jako ze oryginal jest tu kultowym elementem naszej malej obyczajowości.

 • Murzyn (z dużej koniecznie) to rasistowskie wyrażenie. Czarny jest spoko, a Afroamerykanin politycznie poprawne, że ceha-uj. Czarny można oczywiście odnieść do każdego czarnucha, a Afroamerykanin to taki głupi wymysł Amerykańców.

 • Oki, zapisane, Brzechwa z innej epoki, teraz już raczej Afroafrykanin.

  :)

 • Pytanie odnosnie P-C:
  Czy amerykanin pochodzenia Marokańskiego to Afroamerykanin?
  A pochodzenia Burskiego?

 • od kiedy Murzyn w Polsce to rasistowskie określenie? przecież to nie ma pejoratwynego wydźwięku. polski Murzyn nie równa się amerykańskiemu niggerowi.

 • bo „nigger” nie tłumaczy się na „Murzyn” tylko raczej na „Czarnuch”.

 • Sztybor

  Murzyn przyporządkowuje do rasy, czyli jest określeniem rasistowskim. A czarny, to jak biały – może i kolor uprzedmiotawia ale nie jest rasistowski.

Dodaj komentarz