in niedziela

Niedziela 42

wiadomosci

Wywiad z Trudy Cooper, rysowniczką Platinum Grit. Bardzo ciekawy.

without the web, PG would have stopped dead at the printed issue 10. We just couldn’t financially do it in print anymore. It’s impossible to sustain a small book in a small
(population-wise) country – especially when you can only manage to release a couple of issues a year. There just isn’t the market for it.

Gildia pisała ostatnio o cenach za jakie schodzą stare numery Wilq na Allegro. Tak się składa, że jedną z tych osób jest Ada. A myślałem, że mnie wkręca, gdy oświadczyła, za ile kupiła pierwszy numer.

To ja poczekam jeszcze kilka lat w takim razie. A teraz zacznę kupować co poniektóre komiksy w dwóch egzemplarzach.

Swoją drogą, że też przegapiłem te bombowe magnesy.

Na półce stoi trzecie Authority i czeka na opisanie, a tu Manzoku wydało kolejny komiks. Nie czytałem w ogóle Rorka, więc nie wiem, można się w takiej sytuacji swobodnie brać za Koziorożca?

Marta mnie w sumie wyleczyła już z oglądania kreskówek dla dzieci, ale jak patrzę na zwiastuny Kung Fu Pandy, to czuję, że się chyba złamię.

Tak jak nienawidzę palenia, smrodu papierosów i całej kultury narosłej wokół tego, tak nie widzę większego sensu w jakiś totalnych zakazach. Na przystankach, i owszem, bo to miejsca publiczne, i zdrowi obywatele nie mogą być podtruwani. Ale w lokalach? To już rozsądzi niewidzialna ręka rynku, w której knajpie będą woleli przebywać ludzie. Niestety, takich miejsc jest na razie mało. A już jeśli chodzi o jakieś przyjemne dysko żeby chwilę sobie potańczyć i po wyjściu nie śmierdzieć, to już totalna abstrakcja. Z koncertami jest tak samo niestety. No ale, coś powoli zaczyna się dziać, choćby tego typu inicjatywa. Boję się, że gdy sejm się tym bliżej zajmie, to przemieni się w kolejną awanturę, kto jest za, a kto przeciwko PiSowi i posłowi Cymańskiemu. Aktualna minister zdrowia, Ewa Kopacz, niby teraz przestała palić, bo jakoś niezręcznie by to wyglądało na paczkach papierosów.

A i ciągle zapominam, wraz z Tomkiem Drabikiem, znanym z tak potwornych komiksów jak Flowi i Bumelanci, i jeszcze z jednym kompanem, piszemy sobie o grach. O tutaj.

Skomentuj

Comment

14 Comments

 1. Zwiastun „Kung Fu Pandy” zniszczył i mnie. Ja się napewno złamię, chociaż ja sie często łamię przy kreskówkach :D

  Miałem kiedyś Rorka stare wydanie. Wydawało sie niezłe.

 2. Nie musisz znać „Rorka” żeby czytać „Koziorożca”
  Oni się spotkali w 2 albumach o Rorku, ale to na zasadzie cross-overu.
  :D
  nie musisz znać batmana żeby czytać supermena :D

 3. co nie znaczy wcale, że nie musisz natychmiast poznać komiksów o Rorku!

  ;)

 4. Dzięki, zapisuję sobie w notatniczku: można czytać.
  :)

 5. Koziorożec jest bardzo fajny (grafika Andreasa to majstersztyk) i mimo, że Rorka niegdy nie czytałem (a żałuję) problemów typu „o co tu chodzi właściwie?” nie miałem.
  A blog o grach bardzo fajny. Najlepszego z okazji urodzin xboxa. Jak tylko zapowiedzą na niego StarCrafta 2 to też sobie kupię. Czyli jednak będę musiał rozbudować pieca…

 6. No na SC2 na konsole to raczej nie ma co liczyć, chyba żeby przygotowali jakąś okrojoną wersję.

 7. Rorka koniecznie. Nie dlatego, że wyszedł w końcu „Koziorożec”, ale dlatego, że to świetny komiks po prostu.

 8. No, fajnie z tym gra-natem – bede sledzil, co tam pichcicie :)

 9. Rorka, Rorka ;-) Z Egmontowych drogali kupiłem jedynie Andreasa – Cromwell Stone. I te 75zł uważam za bardzo dobrze wydane. Komiks jest niesamowity, obrazki i fabuła są tak bogate w niuanse, że jeszcze za którymś czytaniem można coś znaleźć.

  Kurcze, mam problem z Platinum Grid. Czytałem ten komiks – wydaje mi się, że nie opuściłem ważnego dymka… a kompletnie nie kumam o co w nim chodzi!!! A ostatnia część mnie rozbiła zupełnie. Scena, w której Nils wyskakuje do „Ape Music” czy jakoś tam… Miałem wrażenie, że muszę wrócić parę tomów bo coś mi umknęło! Ale już nie miałem siły… :D
  Co nie zmienia faktu, że rysunki wyborne. Dowcip też fajny, ale… ozochozi???

 10. PG to jedna z najbardziej gorzkich historii o stosunkach damsko – męskich w sieci, przynajmniej tak to odebrałem podczas lektury dwa-trzy lata temu. Motyw z kosmitami organizującymi randkę mnie wtedy zniszczył.

 11. Masz na myśli, że oni się w kółko wokół siebie kręcą i nic? To nie jest gorzkie – samo życie. ;-)

 12. tak czy siak dużo ludzi podobno rzuca palenie teraz także jest szansa dla twoich ciuchów ;)