in komiksy

Wilq 13

Morderczy Bluszcz Na Przednim Siedzeniu

Dobra. Ostatni numer, bardzo mi się podobał. Trzynastka już jakoś mniej. Gierek słownych jest niby tyle samo, ale jakoś znowu polegają na wrzucaniu losowych bluzgów. Kolosy z glinianymi chujami i tego typu atrakcje. Cztery historie, z których najbardziej przypadła mi do gustu pierwsza, dwie strony odrzutów z prasy komputerowej, Alcman znęcający się nad TVP Kulturą oraz Salwator, który robi się najciekawszą rzeczą w tym całym teatrzyku.

Trudno tu mówić o jakimś „spadku formy”, raczej raz jest bardziej, a raz mniej zabawnie. Więc wszystko, jak zwykle, jest kwestią gustu.

Bonusem do numeru jest kalendarz, który jest absolutnie niepraktyczny przy próbach orientowania się w czasie. Przez swoją nieczytelność staje się jedynie śmiesznym gadżetem i ląduje tam gdzie ten z zeszłego roku, na dnia pudła. Zaraz, ten z zeszłego roku gdzieś się zgubił. Choć te kilka przykładowych okładek to ostateczny kop w tyłki tych, którzy jeszcze myślą, że Minkiewicz nie potrafi rysować.

Skomentuj

Comment

  1. praktycznie nie kupuje komiksow. raz jednak splot zdarzen sprawil, ze nabylem jeden numer Wilka. w tytule jest cos ze szpada lub rapierem. zmierzam do tego, ze komiks ten byl bardzo przyjemny w odbiorze. mialbym ochote sie tym przejesc

  2. @Vigor
    Jeden z lepszych trafiłeś… Pierwsze pięć zeszytów trzymało poziom, potem bywało różnie.

    Co do 13 zgadzam się. Połknąłem dziś na zajęciach i jakoś tak nic mi nie zostało… „Każdy medal ma dwa końce” i uroczy goryl z pentagramem to za mało. No może jeszcze Lem-morderca pochowany na Skałce koło grzejnika. Plus wymienione przez Ciebie szorty, w tym najbardziej abstrakcyjny, ze zmutowanym programem TV…

    Ale to mało, ale to słabo.