in komiksy

Komiks w Polskiej Sieci – sklepy

Kapitan Komiks w Sklepie

Ile jest stacjonarnych sklepów komiksowych w Polsce? Trzy? Pięć? Dodajmy do tego parę księgarni i Empików. Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, zwłaszcza dla mieszkańców małych miast, którzy by musieli się po komiksy specjalnie fatygować. Z odsieczą przychodzi, jak zwykle, internet i znajdujące się w nim sklepy.

Tradycyjna korespondencja, ze względu na szybkość reakcji, przenosi się do internetu, natomiast obrót paczkami i przesyłkami ciągle wzrasta. Stan ten będzie się raczej utrzymywał, przynajmniej do czasu gdy armia wreszcie odstąpi cywilom swoją technikę teleportacyjną.

Wraz z Kapitanem, jako szczęśliwi mieszkańcy Warszawy, z usług większości niżej wymienionych stron nie korzystaliśmy, więc jeśli ktoś ma jakieś uwagi na temat ich funkcjonowania czy rzetelności, to niech koniecznie da znać.

Najprościej chyba zacząć od internetowych witryn stacjonarnych sklepów, czyli warszawskich Komikslandii i Centrum Komiksu oraz katowickiego Imago. Sklepy działają od dłuższego czasu, w razie problemów mniej więcej wiadomo, gdzie się zwrócić. Poza tym istnieje cień szansy, że komiksy nowe będą w lepszym stanie niż z Empiku. Jest jeszcze Komiksiarnia, o której w stacjonarnym wydaniu zupełnie nie słyszałem.

W samej sieci istnieje jeszcze stricte komiksowy Incal, niedawno ze swoim sklepem ruszyła też Gildia Komiksu.

Komiksy można też dostać na Merlinie i w walczącym o internetowego klienta Empiku. Komiksy są też dostępne w wielu innych internetowych księgarniach, choćby w ukochanej przez Martę I kropce.

Nie można też zapominać o sklepach zajmujących się wyłącznie sprowadzaniem komiksów z zagranicy, czyli komiksy.com i Multiversum.

No i jest też przepotężne Allegro, gdzie można dorwać różne starsze komiksy. Nowości oczywiście też. Oraz figurki, które ktoś wygrał na konwencie a potem śmiał wystawić na sprzedaż. Sam osobiście przejechałem się tylko raz. Co najlepsze, koleś miał jakieś 1300 pozytywnych komentarzy i nagle fru, zniknął z powierzchni ziemi zostawiając mnie i resztę ówczesnych klientów na lodzie.

Wybór jest spory, warto pamiętać o swoich prawach i przywilejach przy zakupach w sieci. Nic tylko korzystać, mieszkanie w mniejszym mieście już dawno przestało być wymówką.

Skomentuj

Comment

  1. łaaaał! dzieki! przyda mi sie z pewnoscia. bo nawet w najblizszym empiku to komiksow tyle co kot naplakal :(
    pozdrawiam!

  2. Ja tam mieszkam w Jarosławiu i najbliżej mi do jako-takich komiksów jest w Rzeszowie, czyli nie przymierzając 60km. Jest tam Empik, jeden kiosk komiksowy i jeszcze jakiś sklep-widmo, o którym jedynie słyszałem, lecz nigdy nie udało mi się trafić. Często też kupuję w Krakowie (210km!) w Fankomiksie. A poza tym, tak jak napisałeś – zamawiam przez internet. Czasem od znajomego coś uda mi się odkupić (mój rekord to stary Szninkiel odkupiony za 4zł…). Niezły tekst. Pozdr.

  3. Do Komiksiarni kiedyś często trafiałem, bo była bezpośrednio na katowickim dworcu. Teraz jednak się przenieśli i tylko raz tam zaszedłem (lecz najpierw z pół godziny kluczyłem w okolicach dworca). Garaż w jakimś podwórku. Oj, bida. Nie żebym reklamował, ale jak sklep z komiksami w Katowicach to tylko Imago.

  4. Osobiście najczęściej korzystam z Merlina, gdzie mam wysyłkę za darmo i od święta Imago. Na żadnym jeszcze się nie zawiodłem, kiedy kupiłem komiks podwójnie, bez problemu przyjęli zwrot a nadwyżkę kasy wpisali na moje konto w sklepie.Szybka przesyłka i dobre informowanie jeśli coś idzie nie tak.
    W samym Poznaniu mogę polecić na pewno Księgarnię Powszechną na Starym Rynku gdzie komiksy są w większym wyborze i lepszym stanie niż w każdym empiku. Jednak cenowo zawsze zakupy przez net wypadają korzystniej:)