in internet

Zombie Commandos From Hell

Zombie Commandos From Hell

Długo czekałem z napisaniem o tym komiksie, licząc, że zapowiadana przez autora jesienna premiera nowego odcinka dojdzie do skutku. Jesień już niemal w połowie, kontynuacja majaczy gdzieś na horyzoncie, więc stwierdziłem, że Święto Zmarłych może być dobrą okazją. No i nie będę więcej na nowy materiał czekał sam.

Właściwie sam tytuł mówi już wszystko. Zombie Commandos From Hell jest radosnym hołdem kinu grozy klasy B, w nieco podobnym stylu jak obecny teraz w kinach Planet Terror. Świat zniszczony wielką wojną, hordy zmutowanych zombie i garstka żywych, która stara się przeżyć, Czego chcieć więcej?

Zombie Commandos From Hell

Z zorientowaniem się w fabule można mieć pewne problemy, ponieważ zamieszczony w internecie rozdział jest szóstym z kolei. Poprzednie zostały wydane w małym nakładzie na papierze, chyba nadal można je zakupić u autora. Niemniej, to dla czego warto zwrócić uwagę na ZCFH jest warstwa graficzna i brutalny, krwawo przerysowany klimat. Flaki latają na prawo i lewo, mózgi eksplodują, krew leje się strumieniami. Słowem, rzecz dla koneserów.

I chyba jest to pierwszy komiks internetowy, który ma stronę we flashu i mi to nie przeszkadza zbytnio.

Całość to raptem trzydzieści stron, nieco schronowych klimatów ala Fallout i ciągła rozwałka. I piersiaste mumie. Tego motywu akurat za bardzo nie zrozumiałem, wyłącznie to coś z wcześniejszych odcinków. Do końca jesieni zostało jeszcze parę tygodni, więc może Dumais się wyrobi.

Skomentuj

Comment

  1. Cały komiks jest całkowicie na serio czy pojawia się w nim jakaś ironia? :)

  2. Myślałem, że ironia jest wpisana w gatunek opowieści o zombie już z definicji.

  3. Dzienkuje for the review…
    I see I might have dissapointed you with the lateness of the new episodes. The reason is that I have been hired to work on a Teenage Mutant Ninja Turtles book. I still need to explain this on the website. I will have to push back the release of the new pages until later this winter. Don’t give up :)

  4. No prob, im reading your blog also, so i know, whats goin on. It would be nice though, if you could put some old chapters to the web :)