in papier

Pragnienie

pragnienie

Gdy pierwszy raz zobaczyłem w sieci okładkę „Pragnienia”, pomyślałem, że przedstawia jakieś drzewo, względnie świeczkę. Przeczucie zawiodło mnie również względem treści samego komiksu. Po informacjach wydawcy spodziewałem się opowieści w typie „Niebieskich Pigułek”. „Pragnienie” owszem, opowiada o „próbach zaspokojenia dręczącego pragnienia miłości„, jednakże robi w zupełnie innym stylu niż komiks Peetersa.

Główny bohater komiksu, pomylony przeze mnie z drzewem, dosyć rozpaczliwie szuka kobiety, z którą mógłby spędzić noc. Próbuje poderwać pewną brunetkę w barze, negocjuje cenę z blondwłosą prostytutką, wreszcie, nieco zrezygnowany, szuka podniety w czasopismach erotycznych. Wszystkie jego starania niestety na nic, prześladuje go pech. Lub też wszystko jest wynikiem jego braku ogłady.

„Pragnienie” jest krótką i bardzo sprytną opowiastką. Mimo że praktycznie obywa się bez słów, to dzięki umiejętnością Mahlera w operowaniu komiksowym językiem i narracją, dokładnie wiemy, co autor chce nam powiedzieć. Akcja toczy się niespiesznie, dialogi prowadzone są od niechcenia, ma się wrażenie, że gdzieś w tle mucha lata bzycząc niemożliwie, a mimo to, czyta się świetnie.

Świetna wizja plastyczna, zabawny nastrój i pomysł. Bardzo miła rzecz, ciekawe czy debiutujące „Pragnieniem” wydawnictwo Ladida Books wypuści coś jeszcze. A nie, to nie komiks. To nowela graficzna.

Skomentuj

Comment

  1. Eee, spojrzalem na ta okladke jeden raz, potem drugi, dla upewnienia – jeszcze trzeci.. no i cholera, ja tam nadal nie widze zadnego „bohatera” ;D No chyba, ze glowny bohater to czlowiek-lisc, ale to nieco burzyloby ten powazny wydzwiek „noweli graficznej” ;)

  2. na WRAKU zapowiedzi kolejnych komiksów z Ladida. To znaczy noweli graficznych :-)

  3. Hoo całkiem ładnie wyglądają te ich komiksy. Tfu, nowele :)