in internet

Filth Hole

filth hole

Ostatnio popadłem w pewien marazm, wynikający z faktu, że na mojej liście internetowych komiksów „do sprawdzenia i ewentualnie napisania o nich kilku słów” figurowały głównie różne przygodowe historie, albo też opowieści dla całej rodziny, czyli w domyśle, dla najmłodszych. A tu nagle trafiłem na Filth Hole, jeden z zabawniejszych komiksów jakie czytałem od dłuższego czasu. I zdecydowanie nie dla dzieci.

Filth Hole jest luźnym projektem Jamie Dee Galeya i Freda Grisolma, autora znanego, acz nigdy nie przeczytanego przeze mnie, Hate Song, co już powinno naprowadzać nieco na klimat FH. Zgodnie z klasyczna webkomiksową konwencją, personifikacje autorów pomieszkują razem w jednym mieszkaniu, spędzając czas na dowcipkowaniu i wzajemnym dogryzaniu sobie. W tym wypadku jednak bohaterowie nie dość, że występują nago, to jeszcze są wyjątkowo obleśni.

filth hole

Miłośnicy John & John powinni od razu poczuć się jak u siebie. Dewiacje, zboczenia, homoseksualne żarty, defekacje, oraz genitalia, dużo genitaliów. Dla każdego coś miłego. Na dodatek dostaje się również ichniemu środowisku webkomiksowemu, ale to jest już dla nas raczej średnio czytelne. Choć pewne motywy są uniwersalne.

Filth Hole to raptem 50 odcinków, co będzie dalej, nie wiadomo, bo Galey zrezygnował z dalszej współpracy. Dalszego rysowania podjął się na razie Mitch Clem, równie nagi, ale znając losy jego poprzednich projektów, nie będzie to chyba zbyt często aktualizowany komiks.

Niemniej, ten komiks przedefiniował moje wyobrażenie o pedałach komiksu. Nie mówiąc już o mizianiu pytką po szyi.

Skomentuj

Comment

  1. No, tak myślałem, że akurat ten Ci się spodoba.

  2. oo dzieki za przypomnienie, skonczylem czytac jakos na 20 chyba dawno temu
    a ze mitch sie za to teraz zabral ;o
    wlaczylem jego bloga zeby zoabczyc co tam w ogole sie dzieje
    i rpzynajmniej dwie godizny mam z glowy najblizsze ;p
    dlatego nie lubie komiksow :D