in komiksy

Na kogo zagłosuje Tytus?

W piątkowym numerze Dziennika była czterostronnicowa reklamówka wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, a tam na stronie ostatniej taki fikołek. Odezwa do Narodu w treści:

Ludzie! Czyli przyszli wyborcy Sejmu i Senatu! Zbierzcie się do kupy, czyli weźcie swoje szare komórki w garść. Gdyby wszyscy czytelnicy Mojego Papcia Chmiela (a jest ich ponad 10 milionów z hakiem), zagłosowali na jedną partię, powstałby śliczny Sejm jedności narodowej. Sejm spokoju, bez wyzywania się, wzajemnego ośmieszania, Sejm, który szybko i sprawnie przeprowadzałby reformy i ustawy.

Otóż nie! Wy zagłosujecie każdy na inna rzepke, nie jak bezkonfliktowy mój Papcio na PiS. Albo nie pójdziecie do wyborów wcale, jak jakie głupie ludzie. Kiedy żadna partia nie uzyska większości, znowu zamiast Sejmu, poważnych obrad, będzie cyrk. Tylko, kochani – ja już prawie uczłowieczony – do takiego cyrku nie wejdę, choć mam odpowiednie wykształcenie.

Wasz Tytus de Zoo

PS. Ci, którzy odpadną w wyborach niech się nie martwią. Załatwię im posady obieraczy kokosów w Trapezfiku Afryka Centralna

Cóż dodać. Skoro kiedyś Tytus wychwalał Wojsko Ludowe, to teraz może zachęcać do głosowania na PiS. Do nagłówka dodaję Naprawdę Duży Skan, aby wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się rysunkom Mistrza…

Jeden Naród, Jedna Partia, Jedna Małpa!

Skomentuj

Comment

29 Comments

 1. Mimo lekkiej ironi w jednym z rysunków, to jednak człowieka zamurowywuje… :/

 2. Jak wygraja to za tekst o jednej małpie autor dostanie szanse pracy fizycznej przy budowie autostrad na 2012.

 3. nieno, jak zobaczą moje predyspozycje psychokinetyczne, to zlecą mi co najwyżej prace papierkową albo pilnowanie koperek nocą.

 4. Jakes slaby to zmezniejesz wsrod braci ukraincow. A koperku to nie dałbym ci pilnowac, jescze bys na niego nasikał a potem podal trucizne komendantowi oboz tfu kierownikowi budowy.

 5. W zeszłe wakacje miałem robotę, która m.in. polegała na pilnowaniu koparki :). 13 h na dobę, ale bardzo sobie chwalę tamtą pracę. Siedzisz, patrzysz, świecisz latarką i czasami gadasz z miejscowymi (a bar był po drugiej stronie drogi, więc miał mnie kto odwiedzać…). A do czego w ogóle zmierzam? Chyba do tego, że miłośnicy komiksów to się jedynie do pilnowania koparek nadają…

 6. PKP: to jak trzeba rozmawiać z miejscowymi, to ja się takiej pracy boję :)

  Artmac: ano widzisz, żyje, jak Lenin. Tylko, że Lenin nie jest kawalerem orderu uśmiechu.

 7. Tak z ciekawości gdzie i kiedy papcio wychwalał parię?

 8. Partii samej w sobie chyba nie, ale była księga o tym jak to Tytus został żołnierzem, jak to fajnie jest na poligonie z Ludowym Wojskiem Polskim i przystosowanie obronne jest super :)

 9. no niestety żadna nowość. papcio bardzo gorąco zachęcał do głosowania na Lecha „spieprzajdziadu” Kaczynskiego w ostatnich wyborach prezydenckich.

  Pewnie musi być teraz bardzo zadowolony, że mamy takiego MĘŻA STANU

 10. On też w księdze XXII zachwalał wstąpienie Polski do NATO. To już nie jest ten stary, dobry Tytus, tylko zwyczajna, stetryczała propaganda. Chyba sprzedam wszystkie „Tytusy” do antykwariatu albo wywalę na śmietnik. Papcio Chmiel stracił całkowicie moje zaufanie. Twórca powinien unikać opowiadania się po jakiejkolwiek stronie politycznej, jeśli nie chce stracić czytalników. Ma tworzyć a nie politykować.

 11. przykre…aż mnie zamurowało. Zupełnie jakbym się dowiedział, że mój dziadek był w Wermachcie…Straszne widzieć jak komiks na którym sie wychowałem staje tam „gdzie stało ZOMO”;)
  Mam nadzieje,że nie zarazi to innych komiksów mojego dzieciństwa:)

 12. Fakt, zapomniałem o tym odcinku o NATO, publikowanym zresztą w częśćiach przez Wyborczą. Zebrałem w całości :)

  Nie mniej, chyba bez względu na partię czy opcję polityczną, wygladałoby to tak samo żałośnie.

  Na kogo zagłosowałby Thorgal?

 13. Na pewno nie na najbardziej prawe z polskich rodzin. Bo przecież Thorgal jako kosmita jest zdrajcą nordyckiej rasy. A z rasą tą najmłodsi rodzinni chłopcy bardzo chętnie się identyfikują.

 14. Thorgal to tylko na jakiegos masona, bo wiadomo ze masoni maja kontakty z obcymi. Wiec wystarczy spytac Lecha „Andrezj lepper to przestepca” Kaczynskiego.

 15. Nie mogłem przejść obojętnie obok tego tekstu więc przestawiłem u siebie własną wersję historii. Swoją drogą to nie ma to jak Dziennik ;-) Z drugiej strony trzeba im przyznać, że piszą o komiksie wcale nie rzadko jak na ogólnopolski… dziennik.

 16. Matko.
  Może Papcio zdziwaczał na starość? A może już od dawna nie żyje i ktoś się pod niego bezczelnie podszywa? Heh.

 17. Thorgal głosuje na PSL. Pamiętacie, jak robił za snopowiązałkę w czarnej galerze? Przecież on marzy o „wsi spokojnej, wsi wesołej”, a tylko mu „źli” nie dają ;-)

 18. Tytus występował w radiowych reklamówkach PiSu. To znaczy Papcio skrzeczał (niby jako Tytus), że będzie głosował na PiS. Wtedy mnie to zdegustowało, więc byłem przygotowany na powtórkę.

  No, ale strip mi się po dwóch latach uaktualnił:
  (linka proszę zwiń bo ja nie umiem, a nie mogę się powstrzymać przed chamskim autolansem)
  kliku klik

 19. No to następnym krokiem będą juz tylko reklamówki w telewizji. Papcio razem z Tytusem rozmawia z Premierem i proponują wysłać opozycje na Wyspy Nonsensu.

 20. Drodzy Ubodzy Duchem. Jesteście zacofani. Nie krytykujecie mojej strony http://www.tytusromekiatomek.pl Nie czytaliście Nowego albumu „TRiA’ jako Warszawscy Powstańcy” Nie krytykujecie za co dostał Papcio Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis i 1sierpnia na 65 rocznicę PW Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia PolskiTeraz idzie do druku Album TRiA’ w bitwie warszawskiej 1920.Przy okazji jeden z czytelników /powyżej/ użył słowa „pierdolę”. Niemożliwe, żeby ten wulgarny prostak wychował się na „Tytusach”

 21. Zeszmacił się stary kretyn na starość i tyle…