in internet

Octopus Pie

octopus pie

Dziwnym zbiegiem okoliczności, na Octopus Pie trafiłem tego samego dnia co na Voids. Sam zbieg polega na tym, że oba komiksy opowiadają o perypetiach młodej dziewczyny na życiowym zakręcie. W Nowym Jorku, oczywiście.

Bohaterka Octopus Pie, Eve, pracuje w sklepie spożywczym i mieszka na Brooklynie. Pewnego dnia jej chłopak, motywowany starannie przemyślanym planem, postanawia z nią zerwać. Niedługo potem, jej ukochany rower zostaje skradziony. A mieszkanie okradzione. Jedynym oparciem Eve jest jej nieco nieobliczalna przyjaciółka, Hanna.

W przeciwieństwie do Voids, Octopus Pie jest o wiele lżejszą i weselszą opowieścią. Opowiada o tym samym, w tych samych nowojorskich dekoracjach, a mimo wszystko inaczej. No i zamiast magii, mamy tutaj zwariowaną Hankę, która biega bez stanika po parku. A rozstaniowa mowa chłopaka Eve jest już perełką, podobnie jak postać jej matki.

octopus pie

Gdy w maju trafiłem na Octopus Pie, jego autorka, Meredith Gran. opublikowała dopiero kilka odcinków. Teraz komiks ukazuje sie trzy razy w tygodniu i szybko skraca dystans do Voids, ktróre aktualizowane jest strasznie rzadko.

Uwielbiam taki styl rysowania jak tutaj, sama kreska Gran kojarzy mi się nieco z pracami Juana Cominadora znanego u nas z ostatniego Jeju. Czysto, zgrabnie i bardzo nastrojowo.

Duże miasto i sfrustrowana brunetka na rowerze. Amebie powinno się spodobać hi hi.

Skomentuj

Comment