in niedziela

niedziela numer 20 i 7

wiadomosci

Kto wie, może i u nas uda się wmówić ludziom z pieniędzmi, że powieść, nowela, graficzna to coś innego i poważniejszego niż komiks, więc można na nim zarobić. Nie mniej, na wzburzonych oceanach naszego rynku pojawił się kolejny mały stateczek wydający komiksy. Wydawnictwo Ladida Books zajmowało się wcześniej książkami dla dzieci, teraz ma wypuścić Pragnienie Nicolasa Mahlera.

Z cyklu „szokujący news dla Gildii Komiksu”: motor z Akiry zbudowany z klocków Lego. Ładniusi.

Podobnoż, idąc na przeciw mym cichym nadziejom, wymęczany w długich bólach Wiedźmin, ma zmierzać na xboxa. Oby, bo nie mam zamiaru ładować więcej kasy w moją maszynę do pisania.

Ruszył serwis Na Kanapie, którego głównym zadaniem jest nagarnianie klientów dla księgarń internetowych, jednakże jeżeli kogoś to bawi, to może też powstawiać gwiazdki i nieść kaganek oświaty do działu komiksowego.

Wydawnictwo Taurus żyje. Na tyle intensywnie, że aż postanowiło dać o sobie znać na naszych podrzędnych forach internetowych. Kto wie, może kiedyś załapią, że warto byłoby też informować o swoich planach na stronie internetowej? Nie mniej, Żywe Trupy mają być na MFK. I jako, że serie im zbytnio nie zeszły, to wzorem reszty wydawnictw postanawiają wydać pojedynczy komiks.  Nowym komiksem w ofercie ma być natomiast tytuł z Portugalii, z braku szerszych informacji przyjmijmy, że jest to jednak nowa seria. Zapowiada się całkiem ciekawie. Najgorsza kapela świata. Ale to chyba nie będzie biografia Nirvany.

Byliśmy wczoraj z Adami na Słabym Punkcie. Bardzo przyjemne. Kto by pomyślał oglądając Młodego Herkulesa, że Gosling będzie takim świetnym aktorem.

A i jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, której nie mogę niestety potwierdzić IMDB. Jeśli byliście w kinie na Simpsonach, to zostaliście do końca napisów i zwróciliście uwagę, że większość animatorów miała skośne nazwiska? Od razu Phenian mi się przypomniał. To studio musiało być jakimś podwykonawcą, że go nie uwzględnili w IMDB.

Skomentuj

Comment

 1. Hmm, a ta „Najgorsza kapela świata” to nie jest przypadkiem jednak nowa seria? Wydawało mi się, że gdzieś ktoś narzekał, że Taurus znów rozgrzebie jeszcze jedną serię zamiast kontynuować stare. No i na tej stronie, którą podlinkowałeś, figurują jednak cztery części NKŚ (no chyba że Taurus ciśnie je wszystkie w ramach HC).

  Ja na pewno to kupię. Mam bzika na punkcie Portugalii :D

 2. Sam nie wiem, może rzeczywiście… zbyt się zasugerowałem tym zdaniem:

  4. Rozpoczniemy nowe serie lub pojedyncze albumy bo sprzedaż już rozpoczętych serii ma zbyt słabą dynamikę aby produkować je wyłącznie na „magazyn”

  Okej, to jednak jest seria, tomy ukazywały się na przestrzeni trzech lat i to tak po 60 stron

  http://pt.wikipedia.org/wiki/José_Carlos_Fernandes

  no chyba, że to zbiorczo wydają. Mój błąd, moja nadinterpretacja.

  :)

 3. Simpsonów robiło studio z korei (ale tej dobrej) to samo ktore robiło „Atomówki”. Nie pomnę teraz nazwy ale dowcip polega na tym ze nie jest to osobne studio a jakas odnoga która powstała jak Tartakowsky szukał rysowników do swoich produkcji. TO tak jakby ktos sie zastanawiał czemu atomówki maja duze oczy a Samuraj Jack jest taki kung-fu.