in internet

Eekeemoo

eekeemoo

Okej, język angielski jest nowym francuskim, który kiedyś był nową łaciną. Bez angielskiego ani rusz w dzisiejszym świecie i dotyczy to również komiksów w internecie. Tylko co począć, gdy się nie zna ani tego, ani żadnego innego języka obcego?

Można poczytać sobie Eekeemoo na ten przykład.

Komiks Willy’ego MJ opowiada o przygodach tytułowego bohatera. Eskimosowaty jegomość, wraz ze swoim zwalistym przyjacielem, wędrują po tajemniczych jaskiniach w poszukiwaniu, równie tajemniczych, śpiewających kamieni. Co nimi kieruje, nie wiadomo. Cały bajer polega na tym, że jeśli nasi bohaterowie już się odezwą, to w języku przypominającym ten, jakim poslugiwali się bohaterowie Alieena.

eekeemoo

Alieen był przypowieścią o samotności i strachu, a Eekeemoo jest czystą przygodą przypominająca mi nieco Tomb Ridera. Głównie przez te grobowce i jaskinie. Tajemnicze stwory, nieco magii, wszystko to daje całkiem przyjemny klimat, który znakomicie uzupełniają rysunki Willy’ego. Choć można dyskutować, czy to ciągłe przewijanie komiksu w pionie jest najszczęśliwszym spobem prezentacji. Na jesieni pierwszy epizod ma się ukazać drukiem, ciekaw jestem jak to zostanie rozwiązane.

Wczoraj ruszył epizod drugi, i jest to zdecydowanie jeden z tych komiksów w sieci, które lepiej poznawać w większych partiach. Pozostaje tylko zapytać się dziennikarzy, czy taki komiks się czyta, czy ogląda. Tududududuuu

Skomentuj

Comment

 1. A co to za roznica, bo chyba dowcipu nie zalapalam koncowego. To tudududuuu to chba na mojej pustej bance ;)

  A tak na powaznie, slicznie to wyglada. W wolnej chwili z checia zaznajomie sie z tym komiksem blizej.

 2. pytanie „czy komiks się czyta czy ogląda” jest jednym z tych, przed którym truchleją wszyscy na wywiadach z dziennikarzami z dużej prasy.

  Ja tam wolę czytać:)

  tylko jak czytać komiks bez tekstu? tin tin tin

 3. Thanks for blogging 'eekeemoo’ ! I wish I could understand what you said. It’s great that eekeemoo is reaching across language barriers. ;)

 4. To zależy od komiksu. Ten się ogląda. pa ra pa pam

  W końcu jakiś zagraniczny komiks dla mnie. Trzeba się było uczyć właściwych języków.

Webmentions

 • Eekeemoo in Poland 08/03/2007

  […] Wow, I came across a blog posting in Poland about Eekeemoo! I couldn’t understand a word of it as my Polish is not really up to speed. But whats important is that they understood Eekeemoo! This is just what I wanted when I started doing a sketch book adventure with no words. A chance to tell a story to anyone. I can go to my studio with a spring in my step today thanks Motyw Drogi! […]