in niusy

Komiksy na psp

QC na PSP? E, to tylko moja nadinterpretacja

Firma D2C Games, szczerze mówiąc bliżej mi nie znana, jakiś czas temu ogłosiła wydanie cyfrowych, interaktywnych komiksów na przenośną konsolkę Playstation Portable. Scott Orr, szef firmy, tak, w marcu przedstawiał projekt:

Te komiksy dadzą twórcom możliwość wcielenia się rolę reżysera filmowego, kadrowania scen, aby sprawiały wrażenie ruchu, pozwalając jednocześnie, by użytkownik sam ustalał prędkość odtwarzania lub nastawił się wyłącznie na odbiór.

Ludon Lee, wydawca, dodaje:

Pozwolimy fanom patrzeć jak te historie nabierają życia w sposób, w jaki życzyliby sobie ich ulubieni twórcy.

Dziś wiadomo tyle więcej, że do komiksów będzie dołączona ścieżka dźwiękowa oraz odautorskie komentarze w formie filmów dokumentalnych, i być może parę innych dodatków. Wiadomo również, że na pierwszy ogień firma wyda dwa komiksy znanego u nas z 30 dni nocy Steva Niles’a: The Cryptics oraz debiutujący na najbliższym konwencie w San Diego cykl Strange Cases. Oba tytuły są lub będą dostępne na papierze nakładem Image.

Jakkolwiek nie wyobrażam sobie czegoś takiego na ekranie komputera, to już idea czytania komiksów na przenośnej konsoli w metrze czy w podróży wydaje się całkiem interesująca. Pytanie tylko, w jaki sposób ciekawie zaprezentować komiks na ekranie o przekątnej 4.3 cala? Jeżeli trzeba będzie gałkami przesuwać pojedyncze plansze, będzie to skrajnie głupie. Wypowiedzi na temat kadrowania wskazują na możliwość zastosowania rozwiązania znanego z Platinum Grit, gdzie komiks przeglądamy niemalże kadr po kadrze. Jeżeli dodamy do tego jeszcze nastrojową muzykę, to efekt może być naprawdę ciekawy.

Szerszej publiczności D2 Comic, bo tak został nazwany komiksowy oddział D2C Games, zaprezentuje się już niedługo, na konwencie w San Diego.

via Polygamia

Skomentuj

Comment

  1. PSP ma ekranik w proporcjach 16:9. Całkiem spoko rozdziałkę, jak na urządzenie przenośne, czyli 480 x 272 px. Da się na tym spokojnie czytac stripy, a do wiekszych planszach jest wygodna opcja zoomowania. Jedyny minus to odświeżanie, większym planszom troszkę to zajmuje.

  2. Za błedy przepraszam, ale tzw. nocke mialem.

  3. Pomysł z czytaniem kadr po kadrze jest chyba najciekawszy. Motyw z gałką odpada.

  4. właśnie sobie zakupiłem psp. widzę ogromny potencjał komiksowy tej maszynki. i szczerze- mógłbym spokojnie zakupić jakis pakiecik komiksów żeby go potem łykać w pociągu bez grzebania w plecaku i wyciagania kolejnych tomiszczy.

  5. Cos takiego ma NDS. lewy bad gorny ekranik do wyswietlania a prawy badz dolny do przewijania i kontroli nad komiksem.