in niedziela

niedziela siedemnasta paniom zaciera się piasta

wieści wieści

W zeszłym tygodniu mi to umknęło w momencie pisania niusów, tak też nadrabiam zaległości: KRL uruchomił niemy komiks, Planet Of The Robots. Aktualizacja co sobotę. Zacieram rączki, sen się spełnia.

Oni Press umieściło na swojej stronie spory fragment nowego komiksu Ricka Spearsa, Black Metal. Miazga w oparach siarki.

Jeżeli ktoś uważa, że Mc Farlane wielkim rysownikiem jest i chciałby czule popieścić dzieła swojego mistrza, to ma ku temu wspaniałą okazję. Z okazji nadchodzącej premiery Halo 3 można nabyć specjalną edycję padów do Xboxa 360 z grafiką Todda.

Jak podaje serwis informacyjny Komikslandii, w niektórych kręgach znani jako Buce z Metra, drugi tom Persepolis poszedł do druku. Fajnie, że gdy marazm toczy rodzime serwisy komiksowe jest znowu miejsce ze świeżymi niusami. Szkoda tylko, że nie ma rssa.

Jeszcze zostając przy Persepolis, na YouTubie jest sporo fragmentów do obejrzenia. Mam nadzieję, że wyjdzie w Polsce, jak nie w kinie, to przynajmniej na dvd z polskimi napisami. Podobno w styczniu 2008 ma to Gutek puścić.

Jeżeli ktoś się zastanawiał, co porabia Art Spiegelman, to tutaj może poznać odpowiedź. Mi się spodobał odcinek o zauroczeniu okładką MADa z grafiką Basila Wolvertona

Hej, Półka Zoo świętuje jubileusz setnego odcinka. Gratulacje!

Nie jestem do końca pewien, ale wychodzi na to, że Sascha Hommer udostępnił Insekta w całości. Po angielsku. Modern Tales to zbyt poważna firma aby bawić się w łamanie praw autorskich. Chyba.

No i jeszcze, z cyklu dobre bo podwarszawskie blog rysunkowy i blog streetartowy. Miałem podrzucić już dawno temu, ale jakoś zapomniałem.

Skomentuj

Comment

 1. 1. „Black Metal” rulez ;-)
  2. „Persepolis” na 100% w kinach w Polsce i faktycznie najprawdopodobniej w styczniu
  3. Sascha Hommer i jego niemiecki wydawca Reprodukt zdecydowali się na udostępnienie „Insekta” w całości w sieci. Chodziło o promocję tego komiksu i autora wśród anglojęzycznych czytelników. Czyli w zasadzie na całym świecie. Nas o zdanie nie pytali :-) A że zrobili to na chwilę przed polską premierą „Insekta”, to milczeliśmy o tym fakcie, jak grób (choć kilka zagranicznych serwisów komiksowych odnotowało to w newsach). Jako, że w magazynie zostały nam dosłownie pojedyńcze sztuki „Insekta” to niebawem zamieścimy o jego sieciowej wersji informację na naszym blogu.

  pozdrawiam
  szymon

 2. sprawdziłem „planet of the robots”. podoba mi się. trochę się identyfikuję z głównym bohaterem ;)

 3. Miewasz problemy z antena od telewizora?:)

 4. kumam, u mnie za oknem gołębie mają akurat porę godową.

 5. Patrz, u mnie też. Nawet gniazdo mi uwiły za oknem. Wypieprzyłem, to uwiły następne, i jajka złożyły. Bezczelne.

 6. Ja mieszkam na przedmieściach :( Żadnych robotów, ewentualnie wkurwiający sąsiedzi, którzy przycinają ci krzaki, bo zasłaniają słońce ich kwiatkom :D

  Ale druga plansza „planety” to idealnie jak o mnie. Tylko ja mam kudły nieco dłuższe. Ale tak to jakby zdjęcia robił. :D