in internet

Nine Planets Without Intelligent Life

Nine Planets Without Intelligent Life

Ludzkość nie zniknęła na skutek wojen czy niespodziewanego kataklizmu. Wyręczani we wszystkim przez roboty, ludzie tonęli w luksusach i zbytkach. Im bardziej dostatnie społeczeństwo tym mniej dzieci, tak też ostatni człowiek umarł szczęśliwy, otoczony troskliwą opieką automatów. Po odejściu ludzkości wyposażone w sztuczną inteligencję roboty rozwijały się dalej w ramach pozostałości kultury, przez którą zostały stworzone.

Któregoś dnia, dwaj pracownicy fabryki robotów, Chris i Ben zorientowali się, że składają modele znacznie bardziej zaawansowane od nich samych. Bezrobotni, postanawiają zrobić coś z ogromem wolnego czasu. Wyruszają w niekończącą się podróż po układzie słonecznym, gdzie ich przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę.

Nine Planets Without Intelligent Life

Komiks Kita Roebucka jest uroczą historią drogi. Nasi bohaterowie odwiedzają po kolei każdą planetę z przyległymi księżycami w poszukiwaniu rozrywki. Venus stało się planetą abstrakcyjnej, sztucznej, miłosci. Ziemia natomiast jest wielkim muzeum ludzkiej cywilizacji, a Mars został zasiedlony przez roboty bojowe. Bo skoro ludziom udało się zawrzeć między sobą pokój, to nie były już do niczego potrzebne.

Roboty żyją w pozostałościach ludzkiej kultury, której kontekstów nie rozumieją. Powtarzają pewne czynności tylko dlatego, że podpatrzyły to u swoich twórców. Ben i Chris nie ogarniają otaczającego ich świata i są w tym jak najbardziej ludzcy. Mnie osobiście urzekł epizod na Jupiterze, gdzie spotkane roboty rzucają się w przepaść bo uważają, że na dole zostaną złapane i przeniesione w rajską przyszłość przez niejakiego Satlama. Bomba.

Jeżeli ktoś polubił Lupusa, to Nine Planets Without Intelligent Life powinno mu się również spodobać. Szkoda tylko, że komiks został najprawdopodobniej zawieszony, ostatnia aktualizacja jest z lutego.

Skomentuj

Comment

  1. Ależ proszę :) jak przeczytasz to napisz co o wrażeniach:)

Webmentions

  • motyw drogi » niedziela dwadzieściadziewięć 06/16/2007

    […] Dalibóg, Nine Planets Without Intelligent Life miało aktualizację! Kolejny powód aby pokochać kanały RSS, informacja dociera szybko i prosto pod nos. […]