in niedziela

niedziela szesnaście

wiadomości

Najpewniej nikomu nie umknęło zakończenie pierwszego rozdziału A Quartz Bead. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do polskiego tytułu. Jak dla mnie, to pierwszy rozdział mógł się skończyć gdzieś przy 43 planszy, tak więc teraz czekalibyśmy na rozdział trzeci. Wydaje mi się, że publikacja rozdziałami jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla początkującego twórcy. A i sam komiks zyska w odbiorze. Raczej.

Reorganizację przechodzi serwis Below Radars, tym razem podczepiono pod niego blogi członków redakcji. Chyba zamiast ukrywać je po kątach ciekawiej byłoby zorganizować stronę w stylu choćby QJ. Jeden blog, kilku autorów, bez osobistych wstawek o tym jak to nie lubią blogować. No ale tak czy siak, aktualnie jest to chyba wersja beta.

Apropos, jest już kolejna odsłona Submachine Matuesza Skutnika.

Są już kolejne cztery strony Ice, niestety strona padła przejściowo, ale można je przeczytać tutaj.

Jeden z weteranów polskiego komiksu internetowego, Piotrek Jaszczomb Nowacki, uruchomił bloga ze swoimi pracami wygrzebanymi z szuflady.

Natomiast Tomek Pastuszka i Maciej Banaś ruszyli z nowym komiksem. Dwie wersje językowe, cotygodniowa aktualizacja.

No i przede wszystkim, jest już program tegorocznego festiwalu w Piasecznie. Ostatni weekend lipca, cały dzień muzyki, wege żarcia i dostawania piłką prosto w okulary. Przynajmniej tak to wyglądało w moim przypadku przez ostatnie lata.

Skomentuj

Comment

  1. Ten styl narzucony przez Macieja Banasia jest chyba zbyt trudny do udźwignięcia przez Tomasza Pastuszkę. Może nie widać tego na drugiej stronie, ale przy czwartej jest już masakra.

    Submachine okazuje się kolejną grą Skutnika, której albo nie rozumiem. Utknąłem już po wyjściu z tego pokoju, czy co to jest, i znalezieniu noża.

  2. Akurat ta część jest łatwa, użyj noża na ścianie pokoju. Na szwach.

  3. To teraz przeszukaj pokoje i pozapisuj numery, znaki itp. Po przejściu ta gra wydaje się strasznie prosta :P

  4. Umkneło ci chyba coś. Jeszcze chyba KRL rozpoczął publikację komiksu „Planeta robotów”.

  5. Ano umknęło, za tydzień będą już następne plansze, więc będzie więcej do pokazania :)

  6. Jaki tam ze mnie weteran;) No i nie tylko szuflada. Nowe rzeczy też mam zamiar pokazywać:)