in varia

motyw drogi

Puuf to był długi dzień, który podważył moją wiarę w cudowność WordPressa. Na początku przez parę godzin użerałem się z moim klientem ftp, który wieszał się średnio co 20 plików. Tak też ściągnięcie na dysk 16 mega, koniec końców zabrało mi ponad godzinę. Potem, ta sama śpiewka podczas kopiowania plików na nowy serwer. A to dopiero był początek kłopotów.

Tak jak łatwo wcześniej instalowałem wordpressa na kilku różnych serwerach, tak instalacja z podpięciem starej bazy danych przerosła już moje skromne umiejętności. Z odsieczą przybył godai, tylko po to, aby odkryć, że w trakcie przenosin szlag trafił wszystkie polskie fonty. Nie mówiąc już o takim drobiazgu, jak niemożność zalogowania się do panelu administracyjnego strony.

Po dwóch godzinach prób godai się poddał i zrezygnowany zasugerował, żebym uderzył do helpdesku mojego nowego providera. Opisałem swoje nieszczęścia i niedole i postanowiłem czekać, na odpowiedź. W międzyczasie z drzemki obudziła się Marta i nieśmiało zapytała, czy szukałem na googlach rozwiązania mojego problemu. Nie szukałem.

Po chwili Marta znalazła ten plugin, a ja mocno zniechęcony stwierdziłem, że spróbuję, nie zaszkodzi. No i nie uwierzycie, ale zadziałało.

Teraz tylko muszę z powrotem wykombinować, jak uruchomić stronę z linkami. Ok, już działa dzięki catlinkowi.

Never mind the bollocks, here is motyw drogi

Skomentuj

Comment

  1. jak zwykle babki ratują cała sytuacje, konkretnie jedna babka.. a tak poza tym to super, ze w koncu motyw drogi jest pelnoprawnym projektem z własnym adresem itd. a co sądzą o tych zmianach czytelnicy i pretorianie?? hmm? :>

  2. Gratulacje, gratulacje. :D
    Oby nowa domena służyła ci dobrze i żebym miał dużo ciekawych rzeczy do czytania :)

  3. Dzięki, dzięki, właśnie pławię się w splendorze. plusk plusk.

  4. A co właściwie wywołało potrzebę przeniesienia?? .o.
    Świetna robota, wszystko działa btw :)

  5. ovh zaczynało coraz więcej marudzić, poza tym adres był dosyć mało intuicyjny :)

  6. No ja za cholerę nie mogłem zapamiętać tego ovh, dobrze, że FireFox ma lepszą pamięć.