in komiksy

Wilq 11

Z piekla lobem

Szczerze mówiąc, jadąc dzisiaj rano metrem, zastanawiałem się, czy może, skoro nowy Wilq się nie ukazuje, nie zrobić sobie żartu i nie napisać recenzji albumu, który nie wyszedł. Zasiać chaos i zamęt. Przynajmniej ta część czytelników, która twierdzi, że nie wiem o czym piszę, byłaby zadowolona. Jednakże, jak się okazało chwilę później u buców znad metra, nowy Wilq wreszcie się pojawił.

Jedenasty zeszyt, Z piekła lobem zawiera w sobie kilka krótszych historii oraz różne ścinki, jak choćby z magazynu Game Ranking i dosdedos… czy jak to się nazywała ta gazeta, gdzie ukazywał się Wilq po ucieczce z łam Produktu. Do tego dochodzi jeszcze Salwator Tomasza Minkiewicza, krótka historia, całkiem fajna, przynajmniej się tak nie rozmywa jak Wyprawa Na Ciemną Stronę Słońca.

Ogólnie rzecz biorąc, jest jakoś tak.. ożywczo. Jest sumeryjski bóg – demon, są głupawe piosenki Alcmana, oraz, perła numeru, czyli klub „Czuły Matkojebca„, kawiarnia w której po wejściu „trzeba mieć oczy dookoła dupy„. Czy choćby forum dyskusyjne dla szalonych naukowców. Jest w porządku, uśmiechnąłem się parę razy.

Są też oczywiście odgrzewane kotlety o których wspominałem wcześniej, czyli seria pasków Opole na Peceta i Konsole, no ale cóż. Jeżeli ktoś ich wcześniej nie znał, to może będzie miał radochę. Zresztą, przecież pierwsze zeszyty Wilqa to było publikowanie materiału z Produktu. I właśnie nie wiem, czy to jest już ostateczne wyrzucenie wszystkiego z szuflad i pożegnanie z serią, czy jeszcze nie. Na dodatek na końcu straszy reklama komiksu pt. „Walka o Mundial 2006”

„Mundial 2006. Biało-czerwoni nie wychodzą z grupy powszechnie uważanej za najsłabszą. O tym wie każdy, ale nie każdy pamięta, ze o awans do finałów mistrzostw świata trzeba było walczyć dwa lata. ten komiks jest dla tych, którzy byli z drożyną od pierwszych meczy eliminacyjnych i zdzierali gardła kibicując naszej reprezentacji do końca. Komiks dla kibiców.”

Patron medialny: RMF

No zgroza. Z całym szacunkiem.

Skomentuj

Comment

 1. ja tam miałam radochę.
  w sumie dużo większą niż przy poprzednim zeszycie. może przekleństw jest mniej albo już mnie tak nie rażą?
  Walka o mundial zupełnie mnie nie wzięła.

 2. Mi się wydaję, że przez piosenki Alcmana bluzgów jest nawet więcej niż ostatnio:)

 3. do mnie ten komix (seria) w ogóle nie przemawia, ale czasem poczytam w Empiku:)

 4. Tacy jak Ty to rak toczący polski rynek komiksowy:)

 5. E tam, to że wilqa nie czytam, to nie znaczy, że nie kupuję polskich komiksów :> ostatnio np. nabyłem dom żałoby 1,2,3 czy 10 bolesnych operacji. Także tego.

 6. Anom, o to mi chodziło. Ale, sam nie jestem bez winy, kiedyś sam to robiłem.

  A teraz w największym warszawskim empiku komiksy zajmują tylko jeden regalik. wymowne.

 7. ja wiem, że o to chodziło :) a mnie ochodziło o to, że jak przeczytam i polubię to kupię :) polskie także