in niedziela

Niedziela #3

nowe wiadomosci

Z pewnymi przygodami, ale zawsze, udało mi się odprowadzić Martę na pociąg. Przy okazji zobaczyliśmy Fisza paradującego po peronie z pieluchami pod pachą. Bezcenne.

Jako tako podsumowałem swoją skromną wizytę na WSKa wczoraj, więc dziś, niestety, muszę poszukać jakiegoś tematu zastępczego na głównego niusa. Tak patrzę na ten mały plik kupionych w sobotę komiksów i myślę sobie: hej, przecież wszystkie pochodzą od polskich twórców. To raczej dobry znak.

Gdy goście Kina Ochota wdychali jego niecodzienną atmosferę i zapach, gdzieś nieco mniej na wschód od Greenwich, w Londynie, odbywał się inny konwent komiksowy, UK Web & Mini Comix Thing. Cóż można powiedzieć, no nie? Dla ciekawych tego, jak to wyglądało w praktyce, jest nieco zdjęć do przejrzenia.

Ukazał się nowy, szósty już numer magazynu Komikz. W środku kolejna część tekstu o propagandzie w komiksie oraz kilka innych atrakcji.

W tym roku jakoś umknęły mi WCCA, jakoś to przeżyję. Jednakże, nadarza się okazja do zagłosowania w tegorocznej edycji nagród imienia Joe Shustera. Konkurs jest skierowany do Kanadyjczyków, jednakże każdy może zagłosować na nagrodę publiczności, w tym w kategorii dla najlepszego twórcy komiksu internetowego. W tym roku w tej kategorii nominowani zostali:

Paul Bordeleau za Troglodytes
Rob Coughler & Ramon Perez za Butternut Squash
Matt Forsythe za Ojingogo
Faith Erin Hicks za Ice
Stuart & Katherine Immonen za Never As Bad As You Think
Dan Kim za April May & June, Kanami, Penny Tribute
Steven Charles Manale za Superslackers
Kean Soo za Jellaby Shorts

Z tego zestawu znam raptem połowę, trochę szkoda, że VGCats się nie załapało.

A skoro jesteśmy już przy konkursach i głosowaniach, to serwis Aleja Komiksu zorganizował „plebiscyt podsumowujący cały komiksowy rok 2006„. Można głosować na to i owo, a na dodatek, na koncu, nieco na doczepkę chyba, znalazła się kategoria Najlepszy polski komiks on-line. Nominowani zostali:

Grafit84
Hoey
Konstanty wraca do domu
Kwarcowy Paciorek
Pierwsza Brygada
Shitodruk
Stachanowiec
Chomiks
Bossi & Bosso

Głosowanie potrwa jeszcze miesiąc, na dodatek autorzy konkursu, nieco nieopatrznie moim zdaniem, umożliwili śledzenie wyników na bieżącą. No ale cóż, może będą z tego jakieś emocje. Mój głos poleciał na Bossiego i Bosso, bo to dobry komiks jest.

Skomentuj

Comment

 1. ja zapomniałem na kogo głos… albo na hoey (bo zajebiste), albo na theMovie (bo równe i jakoś mi się z webkomiksami kojarzy).
  też sądzę, że wyników nie powinno być widać, bo będę wchodził i sprawdzał i źle się z tym czuł :P

 2. koko, nie marudź, przynajmniej nagrodę zgarniesz:)

 3. Może i był, ale stosunkowo mało go było w 2006 roku, raptem z trzy miesiące by się uzbierały. Ale może po prostu wtedy jeszcze redaktorzy AK nie byli w temacie hehe

 4. Ja chce zobaczyc Fisza z pieluchami, ja chce!
  Szkoda, ze nie dotarlem na WSK. Zbieg fatalnych okolicznosci. :/

 5. no glupio wyszlo, ze nie trafilismy :(

  fisza widziales wieczor wczesniej, nie marudz ;)

Webmentions

 • motyw drogi » Never As Bad As You Think 03/23/2007

  […] Wspominałem o tym komiksie przy okazji nominacji do nagrody imienia Joe Shustera. […]