in internet

Cow and Buffalo

Nobody is

Komiks Mika Maihacka należy do niedawno powstałego kolektywu Lunchbox Funnies, którego twórcy postawili sobie ambitne zadanie rysowanie komiksów dla czytelników w każdym wieku. Nie znajdziemy tam więc przekleństw, seksu, przemocy czy drętwych żartów na temat używek. Same komiksy wchodzące w skład LF nie są tworzone przez nowicjuszy i istnieją w sieci już od jakiegoś czasu. Czy w internecie wypełnionym po brzegi buzującymi hormonami nastolatkami pomysł się przyjmie, czas pokaże.

Cow and Buffalo, jak można łatwo się domyśleć, opowiada o przygodach Krowy i Bizona. Trzeba jednakże wziąć pod uwagę fakt, że Krowa jest samcem z drobną wadą genetyczną. Ma wymiona. Tak też wątek miłosny pomiędzy parą głównych bohaterów, zdaje się odpadać.

Shake it up

Przynajmniej nie podejrzewam autora, którego prace wchodzą w skład chrześcijańskiej antologii Parable o chęć tworzenia komiksu na temat trudnej, męskiej miłości pary zwierząt na małe farmie gdzieś w Stanach. Choć kto wie.

Strasznie lubiłem puszczaną kiedyś z Garfieldem na Polsacie Farmę Orsona i CaB prezentują nieco podobny, równie abstrakcyjny humor. W gruncie rzeczy o wiele bardziej czytelny dla starszych niż dla dzieci.

Journalin

Krowa jest tym głupszym bohaterem, Bizon tym rozsądniejszym. Mają typowo zwierzęce hobby jak prowadzenie bloga, pisanie powieści, podróże w czasie czy smażenie omletów z jaj wykradzionych z kurnika. Słowem, normalna proza wiejskiego życia.

Na początku komiks jest zbiorem luźnych, pojedynczych odcinków, z czasem, Maihack zaczyna tworzyć dłuższe historie. Większość z nich kręci się wokół podróży w czasie i zdaje się być hołdem dla klasycznych komiksów przygodowych. Autor, jak sam przyznaje, uwielbia superbohaterów, tak też obecność licznych dywagacji na temat stosunków superbohater – jego pomocnik nie dziwi. Jednakże, nie są to chyba rzeczy trafiające do młodszych czytelników.

Mean looks

Komiks istnieje w sieci od 2003 roku, jednakże dopiero w 2005 osiągnął obecną, cotygodniową częstotliwość. Teraz Cow and Buffalo jest zabawnym, relaksującym komiksem, idealnym na śnieżny dzień gdzieś na Syberii*. Można przeczytać, uśmiechnąć się i zapomnieć.

*15 kilometrów od Warszawy

Skomentuj

Comment

  1. dzieki. kolejna rzecz ktora wydluzy moj codzienny pobyt przy komputerze. yay! ^-^

Webmentions

  • motyw drogi » Astronaut Elementary 01/31/2007

    […] Komiks autorstwa Dava Romana należy do kolektywu Lunchbox Funnies o którym wspominałem przy okazji Cow and Buffalo. Tak też docelowo AE jest kierowane do wszystkich czytelników, bez względu na ich wiek. Jednakże nie do końca. […]