in telewizja

W sidłach Pierwszej Miłości

Pierwsza Milosc
Nie mam pojęcia w którym momencie wpadłem w sidła tego serialu. Fakt, że oglądam go jednym okiem tylko dla jednego wątku, ale tak czy siak, od miesiąca oglądam Pierwszą Miłość na Polsacie. Podejrzewam, że wpadłem w przemyślnie zastawioną pułapkę, serial od dwóch lat siedział przyczajony, aż czekając na główne wydanie Wydarzeń na niego wpadnę. Niczym pająk, cierpliwie snuł swoją makiaweliczną sieć.

pm3.jpg

W skrócie, przynajmniej z tego co załapałem: Marysia kocha Pawła. Nie uwierzycie, ale Paweł kocha Marysie! Jednakże, w cieniu czai się Monika. Monika nie lubi Pawła i Marysi, zaczyna knuć. Tak też w przeddzień ślubu Pawła i Marysi złowroga Monika wabi narzeczonego na spotkanie służbowe, poi go narkotykiem, wrzuca do swojego łózka, a potem twierdzi, gdy ten otwiera oczy, żę nastąpiło pożycie. Bezczelna!

Przerażony z rana Paweł stroi przerażone miny i uśmiecha się do nieświadomej niczego narzeczonej głupkowato, przekonany, że zawinił cudzołóstwem. W końcu napięcia nie wytrzymuje i wyznaje Maryji całą prawdę. Znaczy się to, co wydawało mu się li tylko prawdą, znaczy się fakt zdrady i nocnych figli z Moniką. Tak też, blondwłosa nie pierwszej świeżości dziewica, upodlona faktem oddania pola czarnowłosej Monice, wygnaje imiennika jednego z apostołów ze swej alkowy.

Artur

Skazany na banicję Paweł znajduje pocieszenia we włochatych ramionach swej drużyny, to jest Artura oraz brodatego niskiego brzydkiego gościa którego-imienia-nie-pamiętam. Artur jest tyleż szlachetny co występny, mroczny nimb spowija jego szlachetne serce. Jest też odpowiedzialny za popularyzację emo grzywki na piastowskiej ziemi. Artur, patrząc na pogrążonego w ciemnej rozpaczy drucha postanawia mu pomóc i rozpoczyna własne śledztwo.

Tymczasem Paweł snuje się po domu z cierpiącym obliczem i zadaje sobie pytanie wciąż i wciąż: czemu on to zrobił? A przedewszystkim: czemu on tego nie pamięta? Na szczęście mężny Artur przynosi mu rozwiązanie zagadki na tacy i obaj wyruszają aby przebłagać Maryję i wytłumaczyć, że do penetracji nie doszło, bo Paweł był podstępnie uśpiony i legł jak kłoda na łożu podstępu Moniki.

Monika, Alexis XXI wieku

Czy Maryja, w całej łaskawości swego słodkiego oblicza przyjmie do do wiadomości argumenta niedoszłego męża i jego pomocnika? Czy Paweł zdoła wydukać z siebie cokolwiek? Czy Monika nie zaprzestanie podstępów? Czy Artur zrobi coś wreszcie z włosami?

Nie wiadomo.

Sęk w tym, że Pierwsza Miłość jest operą mydlaną pełną gębą, twórcy odrobili lekcje z Mody na Sukces. Akcja więc toczy się powoli, bohaterowie niewiele rozumieją z tego co się dzieje wokół nich, dużo krzyczą na siebie. Na szczęście nie monologują sami ze sobą na głos. To co opisałem pokrótce, trwa mniej więcej już od 15 odcinków, trzech tygodni. I jest tak durne, że aż nie mogę się oderwać od oglądania. Oto dorosły facet wierzy złej babce, że się z nią przespał, leci z tym do narzeczonej, a ta mówi „łojezu maryja” i wybiega machając rękami. I wszystko to dzieje się powooooooooli.

Najgorszy w tym wszystkim jest chyba Mikołaj Krawczyk w roli Pawła. Jest jeszcze bardziej drewniany niż Daniel Zawadzki (następca Wieczorkowskiego w roli Klanowego Michała). Po prostu koszmar. Król wywróconych oczu. Reszta aktorów jeszcze ujdzie w tłoku, ale Krawczyk. Mmmm widzę przed nim świetlaną karierę na najlepszych scenach dramatycznych kraju.

Podejrzewam, że przy tym tempie, wesoła kompania weszła dzisiaj do mieszkania Maryi, która ich skrzyczała i nie dała nic powiedzieć, być może już w przyszłym tygodniu Paweł wyłuszczy oblubienicy całą prawdę. Ale nie wiadomo, nie wiadomo, co też w zanadrzu trzyma na nich Monika. Może spoi Maryję i jej z kolei będzie wmawiać noc upojną a zdradliwą?

Skomentuj

Comment

24 Comments

 1. Jak bym wyglądał tak jak ty i był takim nieudacznikiem jak ty też pisałbym takie rzeczy o innych.Za kogo się masz szczylu.

 2. no wlasnie! i pewnie nawet nie wiesz z kim tanczysz!? mateusz ma racje.

 3. Ja wiem, drzewo na moją trumnę jest już ścięte. Długie acz wąskie drzewo.

 4. a ma sto nóżek i sto rączek? drzewo owo.

 5. Hehehe.Jaki kolo.Ocenia publicznie prace innych nie mając się czym pochwalic.No chyba że tę stronkę uważa za osiągnięcie….hehehe…Lepiej zrób coś dla ludzkości i zajmij się tylko czytaniem książek Krzysiu komputerku…Polska zdobędzie kolejnego oczytanego…Nie mylic z inteligetnym….

 6. Jeżeli tak nie lubisz tego serialu,to dlaczego poświęcas mu tyle czasu?To najgorszy rodzaj ludzi odreagowujący swoje niepowodzenia i „…stresy…” krzywdząc innych…żal mi cię miernoto.

 7. ZGADZAM SIĘ Z BOGUSIEM,MATIM I Z MMHMMM.SERIAL JAKI JEST TAKI JEST.JEST DOBRZE A CZASEM GORZEJ.ALE JEST INNY NIŻ CAŁA RESZTA(LEPSZY).aE AKTORZY SĄ SUPER.I FAJNE TYPY.NAJLEPSZY KRAWCZYK(MOIM ZDANIEM).I TU SIĘ ZGODZĘ Z TOBĄ ŚWIETLANA(MÓWI I PISZE SIĘ)-PRZYSZŁOŚ A KARIERA SWOJĄ DROGĄ.FAKTYCZNIE MASZ MU CZEGO ZAZDROŚCIC.

 8. Jeżeli tak nie lubisz tego bloga,to dlaczego poświęcas mu tyle czasu?To najgorszy rodzaj ludzi odreagowujący swoje niepowodzenia i “…stresy…” krzywdząc innych…żal mi cię miernoto.

 9. a mi zal wszystkich wyladowujacych swoje frustracje na utalentowanym przedstawicielu mlodej polskiej inteligencji. zazdrosc zzera co?

 10. o matko jak ja uwilbiam ten film chetne bym popisała z Mikołajem Krawczykiem ale nie mam jego e-maila jesli macie to przyslijcie na moj adres e-mail…alexa194@o2.pl

 11. mój dobry przyjaciel utrzymuje, że grał tyłek w jednej ze scen jednego odcinka tego serialu. w sensie: na pierwszym planie jego tyłek, gdzieś dalej aktorzy. ale możliwe, że fabrykuje te pogłoski.

 12. Tak to jest ze sławą i serialami, nie można wierzyć ludziom ot tak…

 13. współczuję autorowi bloga, takich komentarzy. Dowodzą tylko tego, że w tym kraju nawet o czymś kiczowatym, nie można napisać złego słowa, bo wszyscy zaczynają po tobie jechać.

 14. E, tak źle jeszcze nie jest, jeszcze można pisać :)

 15. Elko ja tesh kocham ten film tak samo jak lubie aktorów wiedz prosze ,gdy ktos zna e-mail mikołaja krawczyka i anety zając blagam przeslijcie mi na meila natalia.drag@wp.pl

 16. Paweł i Maja to najlepsi aktorzy w serialu
  PIERSZA MIŁOŚĆ!!!!***** i jesteście najlepszą
  parą.Uwielbiam ten seial!!!oglądam go co dziennie i nawet powtórki…i jak coś się dzieje!!!!!!!!Najleprzy serial który ogłądam i jaki może być!!!!Uwielbiam wszystkich aktorów w tym serialu!@!@!@!!!POZDRO DLA WSZYSTKICH Z PIERWSZEJ MIŁOŚCI!!!!!

 17. hej moim zdaniem ty i paweł pasujecie do siabie
  a tak apropo ladnie śpiewasz