in varia, warszawa

Rozkopane Przedmieście #1

kp1.jpgPierwszy raz o tym remoncie, rewitalizacji, usłyszałem dobre kilka lat temu. Od trzech lat ciągle czytałem, że rozpoczęcie inwestycji zostaje odłożone w czasie. No i wreszcie jest. Ekipa ma podobno się wyrobić z tym odcinkiem na 23 stycznia, dalsze, szczerze mówiąc, już mniej mnie interesują.

Pomysł żeby wywalić z Krakowskiego Przedmieścia samochody jest świetny. Średnio widze jezdnie-plac po której mają spacerować sobie przechodnie i przejeżdzać autobusy, no ale jakoś to pewnie wyjdzie w praniu, grunt że będzie nieco ciszej i luźniej na poszerzonych chodnikach. Ciekaw jestem co w końcu zrobią z przejściem podziemnym. Odrestaurują? Zrobią w środku klub? Chyba szkoda to zasypać i zmarnować tyle miejsca. Grunt, że ten syf stamtąd zniknie.

No ale oczywiście, muszą pojawić się komplikacje. Chińskie krawężniki.

„Żeby nie dzielić zbytnio ulicy, jezdnia miała się znajdować tylko sześć centymetrów poniżej poziomu chodników. Okazało się jednak, że wykonawca – prawdopodobnie nieświadomie – chce wywrócić ten projekt do góry nogami. Właśnie wyszło na jaw, że przywiezione z Chin krawężniki są zbyt wysokie. Lekko ukośne ścięcie zamiast 6 ma 12 centymetrów.”

Bosko.

Tak czy siak, dzięki podstępnym podwórkom dziennikarstwa można przejść przez poranne tłoki w miare szybko i bez zbytniego przepychania się. Czekam aż spadnie deszcz i zamieni wszystko w błoto, a tłum niczym kaczuszki będzie się tłoczył po kładkach. Wtedy trzeba będzie zacząć chodzić przez Romanistykę. Takie tam rady.

Skomentuj

Comment

  1. Biorąc pod uwagę zmiany klimatu, deszcz i owszem spadnie, ale potem zamarznie ;) I przyjdą śniegi na pół metra i mrozy i nie wiadomo co jeszcze, może nawet dostaniemy jeszcze bonus pod postacią burz lodowych. Ale to dopiero za miesiąc czy nawet dwa, jeśli nam się szczególnie poszczęści. Chociaż z drugiej strony, jeśli zwrócimy uwagę na prędkość, z jaką w Polsce przeprowadzane są wszystkie remonty nawierzchni, to Wawa może tak sobie odmarzać rozkopana do samej wiosny ;)

  2. tylko nie przez romanistyke, tam i tak ciagle przewalaja sie historycy w drodze do sklepu.
    jo

  3. Jasne, ze przez romanistyke. Kiedys nadejdzie czas, gdy role sie odwroca, i to romansci beda sie przewalac przez historie. o.

  4. to jeszcze tego nie robia? bo mi sie wydawalo, ze robia to od dawna…