in varia

Egoistyczny Pudel

evsp_baner.jpg
Oficjalnie sprawa wygląda tak: Marta i ja jesteśmy ponad światem szołbiznesu. Z daleka od plotki i sensacji. Pełni pogardy wobec Faktu i Superexpressu. I oczywiście totalnie nie obchodzi nas to, jak bardzo po drugiej ciąży roztyła się Britney Spears. Ale to są, tak zwane…

pozory

Oczywiście nie kupujemy Faktu i Superexpressu. Nie mówiąc już o Twoim Imperium. Aż tak nie zdurneliśmy. Ale tak, czytam Pudelka. Co gorsza, rozmawiamy ze sobą na temat tego co tam przeczytaliśmy. Podobno pierwszy krokiem jest uświadomienie sobie, że jest się chorym. Ale cóż poradzić, skoro kultowym już dla mnie cytatem jest „Edyta pokaż cycki”*.

Prawda jest taka, że gdyby nie Pudelek, to byśmy w życiu się nie zajmowali otyłościa Britney czy losami związku któregoś z Mroczków z Anetą Piotrowską. Jestem tego pewien. No ale skoro już pojawił się Pudelek i serwuje nam wycinki z brukowców, to jakoś to nas wciągnęło.

pudelek.jpg

Najdziwniejsze w Pudelku jest to, że jest on przedwsięwzięciem dosyć peryferyjnego (jęsli nie liczyć komunikatora Tlen) portalu o2.pl. Onet ma jakąś przaśną stronkę we współpracy z Galą, Interia ma po prostu podstronę „plotki”, na WP panuje jakiś chaos. A o2 wystrzelili z Pudelkiem. I co by rzec, trafili w dziesiątke. Pudelek, podobnie jak cała reszta polskich portali „informacyjnych”(poza Gazetą), nie zajmuje się zdobywaniem informacji na własną ręke, a jedynie przetwarzaniem i komentowaniem tych zamieszczonych gdzie indziej. Tam gdzie onet, interia i reszta zajmują sie wklejaniem depesz PAPu, tam Pudelek po prostu korzysta z porannego czytania Faktu i Superexpressu. Dodatkowąo serwis nie zamieszcza zdjęć robionych przez paparatzzi w Polsce a jedynie ogranicza się do zamieszczania średniej jakości skanów z porannej prasy. Może się to kiedyś zmieni. Nie mniej, Pudelek stał się w miarę rozpoznawalną marką, przynajmniej wśród bohaterów codziennych niusów. A skoro pojawiła się marka, zaczęliśmy się z Martą zastanawiać: czemu nie powstał już żaden konkurencyjny serwis?

No i parę tygodni temu pojawili się Egoiści, a my odetchnęliśmy. Kapitalizm działa!

egoisci.jpg

Sprawa miała jednak drugie dno, ponieważ Egoiści też są dzieckiem o2.pl. Ba, korzystają z tego samego skryptu. W takim razie, o co chodzi? Czyżby planowali sprzedanie Pudelka? Czyżby chcieli chuchać na zimne i już teraz zdominować rodzący się rynek i przestrzeń reklamową?

Tytuł wskazywał, że celem autorów strony może być nieco ostrzejsze traktowanie gwiazd. I rzeczywiście, fotki zazwyczaj prezentują je z głupimi minami, w niekorzystnych pozach, a komentarze wydają się nieco bardziej zjadliwe niż na Pudelku. Moim zdaniem, na tej drugiej stronie komentarz praktycznie nie istnieje, czasem Ivy rzuci coś lekko złośliwego na koniec tekstu, ale tak to razem z resztą redakcji zazwyczaj ogranicza się do relacjonowania tego, co już napisano gdzie indziej. Egoistów, na pierwszy rzut oka, postanowiono skoncentrować na gwiazdkach zagranicznych, ale być może to tylko przejściowe.

Bo kogo interesuje kolejny kokainowy zjazd Kate Moss?

*kto wie kto to powiedziwał, dostanie nagrodę.

Skomentuj

Comment

  1. ja wieeem!!! a jaka nagrode? bo nie wiem czy mi sie oplaca brac udzial w tym konkursie, aczkolwiek to tez jeden z moich kultorych tekstow. no i uwielbiam sie napawac wielkimi łapiskami britnej, kojarza mi sie z podstawowka i paniami na stołówce one tez takie mialy ooogroomne łapska bary wszystko ogromne!!

  2. i mi sie w pudelku podoba ze pisza cos pisza pisza pisza a na koniec „a tutaj macie jeszcze gołego Iwana a balkonie” albo „wszystko fajnie, ale nie zapominajcie ze beyonce ma peruke” to jest rozbrajajace takie :)