in muzyka, varia

Zmagania z video

Outbreak – MP/Youre a Waste

Jest na tym świecie ktoś korzystający z Firefoxa i jeszcze nie używający FlashBlocka?

Dziz, nie wiem czemu, ale wklejanie w wordpressa filmikow z YouTube okazało się dla mnie pewnym problemem. Przetestowałem pare, wydaje sie intuicyjnych pluginów i nic. W końcu wyczytałem gdzieś, żeby w zakładce „Users” odchaczyć opcje „Use the visual rich editor when writing” i wtedy wszystko nagle zaczęło działać. Bez używania pluginów.

I trzeba przyznać, że ten „okrojony” edytor WYSWIG jest jakiś sensowniejszy. Szybszy napewno. Wcześniej szukałem pluginów, które by go nieco poprawiały, ale nie znalazłem niestety nic sensownego. Przydałoby się narzędzie do łatwego wgrywania pluginów do WordPressa, bez konieczności wchodzenia przez ftp do katalogów serwera. I tak instalacja jest w większości przypadków sprowadza się do kliknięcia „activate”, ale napewno można by to jeszcze usprawnić.

Do obsługi grafiki używam ImageManagera i jest absolutnie cudowny, zakłada foldery, obraca fotki, do wyboru, do koloru. Oczywiście nie muszę dodawać, że szukałem go ponieważ nie załapałem, że obrazki mogę wrzucać z panelu pod edytorem tekstu. No ale przynajmniej dzięki temu moge sobie spokojnie zakładać foldery i tak dalej.

Even more Outbreak, jak wreszcie się zbiore, to napisze coś niecoś o tej płycie, bo czeka cierpliwie na półeczce.

Skomentuj

Comment